کد خبر: ۴۹۱۱۱۱
زمان انتشار: ۱۲:۱۹     ۰۳ شهريور ۱۴۰۰
پنجمین روز بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی؛
رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده دشتستان پیرامون انتشار تصاویری از زندان اوین واکنش نشان داد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از خانه ملت، ابراهیم رضایی در نشست علنی نوبت صبح امروز (چهارشنبه 3 شهریور) مجلس شورای اسلامی در اخطاری با استناد به اصل 2 قانون اساسی گفت: در روز های اخیر فیلم ها و تصاویری از زندان اوین در رسانه های بیگانه منتشر شده است، این موضوع مایه تاسف است، هم بابت اجحافی که در حق برخی زندانیان صورت گرفته و هم بابت اینکه این موضوع دست مایه ای شده است برای حمله به دستگاه قضایی و کارکنان شریف آن.

نماینده مردم دشتستان در مجلس تاکید کرد: با عوامل احتمالی ارتکاب به تخلف و جرم طبق قانون باید برخورد شود و اقدام خلاف چند مامور را نباید به بدنه دستگاه خدوم قضایی که هم تحول ایجاد کرده و هم برخورد قاطع با فساد می کند، نسبت دهیم. با توجه به بازدیدی که از برخی از زندان ها در یک سال اخیر داشتم، آنچه در رسانه های اجاره ای سعودی و تریبون های ملکه در لندن روایت می شود، درست نیست. کارکنان قوه قضائیه در سخت ترین شرایط کار می کنند و درست نیست که به این بهانه به آنها حمله شود.

رضایی ضمن قدردانی از دستور رئیس قوه قضائیه به دادستان کل برای بررسی موضوع، گفت: با عوامل احتمالی ارتکاب به جرم باید قاطعانه برخورد شود، زیرا ویژگی شاخص نظام جمهوری اسلامی و رهبر معظم آن مبارزه با فساد در درون جامعه است، همانگونه که در ماجرای کهریزک و دانشگاه آزاد و پرونده هایی مثل طبری و... برخورد شد.

دکتر محمدباقر قالیباف در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: کمیسیون اصل 90 با هماهنگی دادستان کل موضوع مربوط به زندان اوین را دنبال می کند و اطلاع رسانی کامل خواهد شد.

اخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها