کد خبر: ۴۹۲۷۴۰
زمان انتشار: ۱۱:۰۲     ۰۱ مهر ۱۴۰۰
بیست‌ویکمین محموله واکسن کرونا تهیه‌شده از سوی جمعیت هلال احمر حاوی ۵میلیون دوز واکسن امروز در فرودگاه امام خمینی(ره) به وزارت بهداشت تحویل داده شد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از تسنیم، رئیس جمعیت هلال احمر از تکمیل شدن محموله‌های واکسن کرونا تهیه‌شده توسط این جمعیت در شهریورماه خبر داد و گفت: با ورود چهارمین محموله 5میلیون دوزی دیگر به ایران، به‌طور کلی این جمعیت از اردیبهشت ماه تاکنون 40 میلیون و 390 هزار دوز واکسن به کشور وارد کرده است که این حجم از واردات واکسن طبق وعده‌ای بود که از ماه پیش اعلام کرده بودیم.

دکتر کریم همتی با اعلام 3برابری شدن هفتگی واردات واکسن توسط هلال احمر بیان کرد: از دهم مهرماه سال جاری تا 10 آبان ماه، هر هفته 15 میلیون دوز واکسن وارد کشور می‌شود که مجموعاً 60 میلیون دوز واکسن کرونا وارد خواهد شد.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به افزایش حجم واردات واکسن به کشور تصریح کرد: تعداد مراکز واکسیناسیون هلال احمر با توجه به حجم بالای واردات واکسن افزایش یافته است، بنابراین علاوه بر 307 مرکزی که با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی فعال بود در زمان حاضر 29 مرکز مستقل واکسیناسیون را هم در بیش از 9 استان فعال کرده‌ایم.

وی به اقدامات هلال احمر در مبادی مرزی کشور برای کنترل مسافران اشاره کرد و گفت: طرح کنترل بهداشتی مسافران در مبادی مرزی کشور که با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ٢� اسفندماه 99 آغاز شده است، تا صبح روز گذشته 31 شهریور ماه، بالغ بر 630 هزار نفر از مسافران کنترل و غربالگری شده‌اند.

همتی با بیان اینکه تاکنون بیش از 50 درصد مردم واکسینه شده‌اند، گفت: امید است با این تلاش‌ها و با تزریق واکسن به تمامی مردم، گام بزرگی در راستای ایمن‌سازی کشور در مقابل این بیماری برداشته شود.

وی با ابراز اینکه بخش عمده‌ای از فعالیت‌های جمعیت هلال احمر در 18 ماه گذشته معطوف به مقابله با کرونا شده است، افزود: در این عرصه ما یاری‌رسان وزارت بهداشت بودیم و خدمات زیادی در این عرصه ارائه کردیم، در همین راستا هم 70 درصد از واکسن وارداتی به‌واسطه هلال احمر وارد کشور شد.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به فعالیت‌های گسترده هلال احمر در داخل کشور و در عرصه بین‌المللی گفت: در این زمینه علاوه بر یاری و مساعدت کم‌نظیر دولت که شبانه‌روزی پیگیر بودند نهادهای بین‌المللی نیز کمک زیادی به جمعیت هلال احمر ایران کردند تا در راستای مقابله با کرونا واکسیناسیون سراسری آغاز شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها