کد خبر: ۴۹۲۹۰۱
زمان انتشار: ۱۹:۴۱     ۰۲ مهر ۱۴۰۰
جام جهانی فوتسال؛
تیم‌ ملی فوتسال ایران با برتری نزدیک مقابل ازبکستان در چارچوب رقابت‌های جام جهانی به جمع هشت تیم پایانی رقابت ها صعود کرد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از فارس، در روز آخر از مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی فوتسال، تیم ملی کشورمان  از ساعت ۱۸ به مصاف تیم ملی ازبکستان رفت.

تیم ملی کشورمان توانست با نتیجه  9 بر 8 ازبکستان را شکست  دهد و به مرحله یک چهارم نهایی صعود کند. شاگردان ناظم الشریعه در این مسابقه روز سختی داشتند و جدال نفس گیری را پشت سر گذاشتند.

گل های ایران را در این دیدار علی‌اصغر حسن‌زاده ('۱و '۲۸)، مهدی جاوید ('۵ و '۲۴)، سعید احمدعباسی ('۱۶و '۲۲ و '۳۷)، فرهاد توکلی ('۱۸)، مسلم اولادقباد ('۳۰) به ثمر رساندند. 

در نیمه اول این دیدار، در همان دقیقه ابتدایی، ایران توسط کاپیتان حسن‌زاده به گل رسید. گل دوم ایران تنها ۳ دقیقه بعد از روی کرنری که فرهاد فخیم زد توسط مهدی جاوید به زیبایی به ثمر رسید. ازبکستان دقایقی بعد توسط می‌شونوف دروازه صمیمی را گشود. در ادامه هردو تیم روی به بازی هجومی آوردند اما این ایران بود که توسط احمدعباسی به گل سوم رسید.

در دقیقه ۱۷ و تنها چندثانیه پس از تایم اوتِ ازبک‌ها، آن‌ها گل دوم خود را توسط رحمتف وارد دروازه ایران کردند و دقیقه ۱۸ نیز توسط روپیف به گل رسیدند تا دو دقیقه مانده به پایان نیمه اول، دو تیم ۳-۳ مساوی شوند. ایران در همین دقیقه درخواست تایم اوت داد و پس از آن توسط فرهاد توکلی و روی پاس مسلم اولادقباد به گل چهارم بازی دست یافت تا یوزها ۴ بر ۳ پیروز به رختکن بروند.

نیمه دوم این دیدار را ایران سراسر هجومی آغاز کرد و با پرس پرفشار اجازه‌ی نفس کشیدن به ازبکستان را نداد و رحمتف در ادامه با خطا روی اسماعیل‌پور یک کارت زرد دریافت کرد. دروازه ازبکستان، دو بار دیگر تسط سعید احمدعباسی و مهدی جاوید باز شد تا ایران ۶ بر ۳ پیش بیفتد.

رحمتف در ادامه بازهم برای ازبک‌ها گلزنی کرد اما لحظه‌ای بعد و درحالی‌که دروازه ازبکستان خالی بود، کاپیتان علی‌اصغر حسن‌زاده از نیمه‌ی خودی هفتمین گل ایران را وارد دروازه کرد و چند دقیقه بعد هم مسلم اولادقباد را در موقعیت مناسب قرار داد تا ایران به گل هشتم برسد. ازبکستان یک دقیقه‌ی بعد و درحالی از پاورپلی بهره می‌برد توانست برای بار پنجم دروازه ایران را باز کند و پس از این نیز بازهم توسط نیشونف به گل رسیدند تا بازی 9بر 8 ادامه یابد.

در ثانیه های پایانی بازی خطای صورت گرفته روی بازیکن ازبکستان باعث شد تا داور از سیستم وار استفاده کند اما به نفع ایران رای داده شد.

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها