نشانی پایگاه خبری ‌۵۹۸ درفضای مجازی:   ایتا: https://eitaa.com/www_598_ir                                       توییتر: Twitter.com/www_598_ir                                       تلگرام: telegram.me/www_598_ir

      
کد خبر: ۴۹۲۹۱۳
زمان انتشار: ۱۱:۲۹     ۰۳ مهر ۱۴۰۰
تسهیل برخورداری از صندوق هنر برای خبرنگاران ؛
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: برخی از خبرنگاران می‌گویند که از مزایای صندوق برخوردار نیستند؛ ما این موارد را بررسی می‌کنیم تا ان‌شاء‌الله برطرف شود.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از فارس، محمد‌مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ‌و‌ارشاد اسلامی در حاشیه آیین بازگشایی هنرستان موسیقی دختران، در جمع خبرنگاران و در پاسخ به پرسش درباره اینکه حمایت وزارت ارشاد از خبرنگاران و رسانه ها به چه شکل خواهد بود، اظهار داشت: پنجشنبه گذشته در جشنواره ابوذر در مشهد اعلام کردم که موانع عدم اتصال اینها به صندوق و بحث‌هایی نظیر این را می‌خواهیم از بین ببریم. فرآیندهای حمایتی ما از اصحاب فرهنگ‌هنر و رسانه است و همه را شامل می‌شود.

وی در ادامه گفت: برخی از خبرنگاران می‌گویند که از مزایای صندوق برخوردار نیستند؛ ما این موارد را بررسی می‌کنیم تا ان‌شاء‌الله برطرف شود.

وزیر ارشاد در پاسخ به پرسشی دیگر رسانه ها درباره انتخاب معاونان و مدیران وزارت ارشاد و این شائبه که دلیل تاخیر انتخاب مدیران این مجموعه برای ادامه دادن کار مدیران قبلی تا جشنواره فجر است، گفت: تقریباً کار انتصابشان انجام شده و به زودی هم انتصاب‌ها را اعلام می‌کنیم و دوستان در بخش‌های مختلف انتخاب شدند و از برخی دیگر هم استفاده می‌کنیم و یکی ـ دو تغییر داشتیم که ان‌شاءالله این هفته اعلام می‌کنیم. 

وی درباره واگذاری شبکه نمایش خانگی به ساترا یا وزارت ارشاد افزود: در جریان جزییات این بحث طی ۴ سال گذشته بودم و معتقدم بدون جنجال رسانه ای بابد این بحث حل شود. کاملا روشن است که ما باید همه این اقدامات را در چارچوب قانون انجام دهیم و با دوستانمان در صداوسیما مجلس و شورای عالی فضای مجازی در یک ماهه اخیر گفت و گوهای خوب و فشرده ای را داشتم و تقریبا در حال جمع بندی است تا در مراکز قانونی تصمیم گیری این کار اتفاق بیفتد. ما معتقدیم جایگاه نظارتی و شأن وزارت ارشاد و سازمان سینمایی و امر نظارت و مباحث مربوطه قطعاً در مسیری که تا به حال بوده باید ادامه پیدا کند و اگر ابهامی هست و مسائل جدیدی پیش آمده که امروز نیازمند تصمیم گیری است با رعایت همه قوانین موجود باید درباره آن تصمیم گرفته شود. 

اسماعیلی درباره اولویت‌های وزارت ارشاد برای جامعه فرهنگ و هنر گفت: ما در کوتاه‌مدت بسته حمایتی‌مان را فعال کردیم که به تصویب رئیس جمهور رسید و در اختیار صندوق قرار گرفته و از ماه آینده به عنوان تسهیلات بلاعوض و کم بهره در اختیار خبرنگاران قرار خواهد گرفت. اولویت اول ما این است و کار دوم ما این است که همه فعالیت‌های فرهنگی و هنری به تدریج با تکمیل چرخه واکسیناسیون در سطح کشور راه اندازی خواهد شد. 

* خانم‌ها در حوزه هنر اغلب جلوتر از آقایان هستند

وی درباره برنامه های وزارت ارشاد درباره آموزش دختران در عرصه موسیقی بیان داشت: ما در حوزه هنرآموزی معتقد به تفاوت‌های جنسیتی میان دختر و پسر نیستیم و حتی خانم‌ها در حوزه هنر اغلب جلوتر از آقایان هستند و وضعیت فعلی و گذشته این را نشان می دهد. ما به عنوان دولت باید حضور خانم ها و دختران را در این عرصه ها تسهیل کنیم و برنامه مان این است که حلقه هنرستان ها را در سراسر کشور تکمیل کنیم. مطلع هستید که بحث آموزش هر کدام از رشته های تخصصی هنری در انحصار وزارت ارشاد است و ما در همه استان ها حداقل یک هنرستان دخترانه و پسرانه خواهیم داشت تا دخترها و پسرها در یک فضای عادلانه بتوانند به تحصیل بپردازند ومشکلی نخواهد بود. 

وزیر ارشاد افزود: برنامه های وزارت ارشاد در همه حوزه ها از جمله موسیقی، سینما، تجسمی، تئاتر در حال تدوین است و تا پایان مهرماه با جزییات برنامه اقدامشان منتشر خواهد شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها