نشانی پایگاه خبری ‌۵۹۸ درفضای مجازی:   ایتا: https://eitaa.com/www_598_ir                                       توییتر: Twitter.com/www_598_ir                                       تلگرام: telegram.me/www_598_ir

      
کد خبر: ۴۹۳۲۵۳
زمان انتشار: ۱۳:۳۱     ۰۸ مهر ۱۴۰۰
در این گزارش به بررسی تعداد روز‌هایی که مردم در کشور‌های مختلف جهان باید کار کنند تا با درآمد آن صاحب آیفون ۱۳ شوند، می‌پردازیم.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از باشگاه خبرنگاران، در همه جای دنیا معمولا شرکت‌ها سعی می‌کنند محصولاتشان را به گونه‌ای تولید و ارائه کنند که فردی که در داخل آن جامعه مشغول به کار است و زندگی می‌کند، توان خرید آن را نیز داشته باشد.

پس از آنکه شرکت اپل سری جدیدی از آیفون را به بازار ارائه کرد، صحبت‌های زیادی درباره قیمت این محصولات ارائه شد تا اینکه شرکت ساعاتی بعد از اعلام خبر معرفی، قیمت انواع مدل آن را نیز ارائه کرد. یکی از آن مدل‌ها آیفون ۱۳ است که قیمتی حدود ۸۰۰ دلاری دارد.

موضوعی که در این گزارش به آن پرداخته ایم و سعی کردیم مقایسه کنیم، مقدار زمانی است که یک کارگر در کشور‌های مختلف باید کار کند تا با حداقل حقوق خود بتواند یک گوشی آیفون ۱۳ را تهیه کند.

در ابتدا کشور آمریکا یعنی کشوری که در آن این محصول معرفی شده است:در کشور آمریکا یک کارگر در ماه و با ۲۶ روز کار ۲۴۹۰ دلار حقوق می‌گیرد و بنابراین ۹ روز طول خواهد انجامید که آیفون ۱۳ را خریداری کند.

کشور بعدی انگلستان است که فرد با حقوق ماهیانه ۱۴۸۰ پوند با تنها پس انداز ۱۰ روز خود توان خرید آن را بدست می‌آورد.

در کشور چین نیز با حقوق ماهیانه ۲۲۱۳ یوآن در ماه حدود ۲ ماه طول خواهد کشید که این گوشی را بتواند تهیه کند.

و، اما در کشور ایران این اعداد بسیار متفاوت است به طوری که حداقل حقوق در ایران در ماه حدود ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است که حدود ۸۶ دلار آمریکا خواهد بود و به این ترتیب ۸ ماه طول خواهد کشید که فرد بتواند خرید و استفاده از آیفون ۱۳ را تجربه کند.

 
در نمودار زیر چند کشور دیگر را نیز مقایسه کرده ایم تا با آن آشنا شوید:
برای خرید گوشی آیفون ۱۳ چند روز باید کار کنیم؟
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها