نشانی پایگاه خبری ‌۵۹۸ درفضای مجازی:   ایتا: https://eitaa.com/www_598_ir                                       توییتر: Twitter.com/www_598_ir                                       تلگرام: telegram.me/www_598_ir

      
کد خبر: ۴۹۳۲۵۴
زمان انتشار: ۱۳:۳۴     ۰۸ مهر ۱۴۰۰
سایت ویدیویی YouTube یوتیوب همه ویدیو‌هایی که حاوی اطلاعات نادرستی درباره واکسن‌های کرونا مورد استفاده و تایید شده از سوی مقامات پزشکی داخلی یا سازمان جهانی بهداشت است را ممنوع می‌کند

به گزارش پایگاه 598، به نقل از شهرآرا، یوتیوب می‌گوید کاربران نباید ویدیو‌هایی را منتشر کنند که در آن ادعا می‌شود واکسن‌ها اثرات جانبی بجز اثرات جانبی تایید شده از سوی مقامات دارند. محتوایی که ادعا می‌کند واکسن‌ها شیوع بیماری را کاهش نمی‌دهند یا باعث کمتر شدن ابتلا نمی‌شوند یا ویدیو‌هایی که حاوی اطلاعات نادرست درباره مواد واکسن هستند، مسدود خواهند شد.

شرکت ویدیوی آنلاین یوتیوب که متعلق به آلفابت است، همچنین کانال‌های متعلق به فعالان برجسته ضد واکسن نظیر رابرت اف کندی و جوزف مرکولا را ممنوع کرده است. حرکت یوتیوب و سایر غول‌های فناوری نظیر فیس بوک و توییتر علیه نشردهندگان اطلاعات نادرست درباره واکسن در پی انتقادات از عدم اقدامات کافی این شرکت‌ها برای جلوگیری از انتشار چنین محتوای در سایتهایشان انجام می‌گیرد.

اما با وجود این که یوتیوب موضع گیری سخت گیرانه‌ای در خصوص نشر اطلاعات نادرست انجام می‌دهد، با تبعاتی در جهان روبرو می‌شود. کانال‌های آلمانی زبان شبکه دولتی روسی آر تی به دلیل نقض سیاست اطلاعات نادرست کووید ۱۹ توسط یوتیوب حذف شده اند. روسیه روز چهارشنبه این اقدام را سرکوب اطلاعاتی کم سابقه خواند و تهدید کرد یوتیوب را مسدود خواهد کرد.

اقدام یوتیوب در حذف کانال‌های این شبکه روسی باعث ایجاد خط جدیدی از تنش در رویارویی دولت روسیه با غول‌های فناوری خارجی و تلاش برای کنترل بیشتر اینترنت شده است. رگولاتور ارتباطات دولتی روسیه (روس کومنادزور) به شکل مکتوب از گوگل درخواست کرد محدودیت‌های یوتیوب علیه کانال‌های آر تی رفع شوند. اگر چنین اقدامی انجام نشود روسیه ممکن است دسترسی به یوتیوب را به صورت کامل یا جزئی محدود کند.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفت: روسیه می‌تواند تدابیری را برای وادار کردن یوتیوب به تبعیت از قوانین این کشور اعمال کند. به نظر می‌رسد قانون در این مورد نقض شده است.

مسکو در یک سال گذشته فشار بر شرکت‌های فناوری خارجی را افزایش داده و شرکت‌های شبکه اجتماعی را به دلیل کوتاهی در حذف محتوایی که غیرقانونی شناخته می‌شوند جریمه کرده و حتی سرعت دسترسی به توییتر را کند کرد.

بر اساس گزارش رویترز، روسیه روز چهارشنبه گوگل را به دلیل کوتاهی در حذف محتوایی که از نظر مسکو غیرقانونی است، ۶.۵ میلیون روبل (۸۹ هزار و ۵۳۴ دلار) جریمه کرد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها