کد خبر: ۴۹۳۲۵۸
زمان انتشار: ۱۳:۴۱     ۰۸ مهر ۱۴۰۰
هنگامی که سردار فدوی در جلسه شورای شهر تهران شرکت کرده بود، خبرنگار روزنامه شرق در حاشیه این نشست تلاش کرد سوالاتی را با پیش فرض های خود به گونه ای مطرح کند تا بتواند به نتیجه دلخواه برسد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از خبرگزاری دانشجو، هنگامی که سردار فدوی در جلسه شورای شهر تهران شرکت کرده بود و از امکان همکاری بین سپاه و شهرداری برای کمک به حل مسایل مردم سخن می گفت، خبرنگار روزنامه شرق در حاشیه این نشست تلاش کرد سوالاتی را با پیش فرض های خود به گونه ای مطرح کند تا بتواند به نتیجه دلخواه برسد و دستگیره ای علیه سپاه و شهردار سابق تهران پیدا کند. در صحبت های سردار فدوی اما ضمن اینکه با هوشمندی دربرابر  شیطنت عمل کرد، حجم فراوانی تمجید از دوران مدیریت قالیباف وجود داشت اما شیوه جدید اصلاح طلبان این است که هنگامی که به این هدف خود نمی رسند در رسانه های غیررسمی بدون اینکه ردپای مستقیمی از خود برجای بگذارند، اظهارات را تقطیع کرده و با تحریف جملات، معنابخشی را مطابق هدف خود پیش می برند.   به نظر می رسد مروری بر این گفت و گو نشان دهنده این واقعیت باشد.

خبرنگار روزنامه شرق بعد از طرح سوالی مبنی بر اینکه چرا سپاه در دوره قبل به شهرداری تهران کمک نکرده با پاسخ منطقی سردار فدوی مبنی بر اینکه خود شهرداری ابراز تمایل نکرد، روبرو شد. سپس فضا را به سمت هدف اصلی خود یعنی هلدینگ یاس می برد. پاسخ سردار فدوی این است که سپاه مجموعه نظارتی دارد و همه موارد را پیگیری می کند. که باز هم در جهت اهداف مصاحبه کننده نیست.

همان گونه که پی گیری شفاف مسائل شهر حق قانونی رسانه ها است اما در عین حال ارائه پیش فرض نادرست و یکطرفه عکس خواست شفافیت عمل می کند. اینجا خبرنگار اولین پیش فرض نادرست خود را مطرح می کند و از موضعی اشتباه یک سوال را مطرح می نماید و می پرسد که محاکمه شریفی به عنوان پاسدار بوده یا مدیر شهرداری؟   این در حالی است که حکم دادگاه و اظهارات سخنگوی قوه قضاییه و حتی اظهار نظر مهمترین مخالف قالیباف در شورای شهر قبل یعنی آقای میرلوحی همگی  تصریح داشت که این پرونده ارتباطی به شهرداری تهران ندارد. حکم دادگاه نشان داد که شریفی نه بعنوان پاسدار و نه بعنوان قائم مقام شهردار بلکه بعنوان شخص خودش محاکمه شده چرا که وی نه آن زمان در سپاه مسئولیت داشته و نه محتوای پرونده ارتباطی به مسائل شهرداری تهران داشته.

پاسخ آقای سردار فدوی نیز در همین راستا است که آقای شریفی تحت امر سپاه نبوده و مدیر شهرداری بوده. از همین رو پاسخ آقای فدوی تناقضی با اینکه پرونده مربوط به شهرداری نبوده، ندارد. سردار فدوی در عین حال هوشمندانه با پاسخی کلی که مراقب باشیم برای دنیای دیگران سمت و سوی خود را عوض نکنیم، از برخی سوالات خبرنگار عبور می کند.

خبرنگار در یک سوال دیگر به دنبال محرمانه بودن قراردادها سپاه و شهرداری تهران بود که با پاسخ اینکه سپاه چیزی برای مخفی کردن ندارد روبرو می شود. در عین حال در بخشی از این مصاحبه به صراحت از عملکرد مدیریتی قالیباف تمجید می کند و می گوید؛ در زمان آقای قالیباف، مردم شهر در همه نقاط شهر تهران داشتند کار و فعالیت می‌دیدند که نتیجه آن کار و فعالیت چه بوده؟ نتیجه‌اش خدمت‌رسانی به مردم بوده است، اتوبان‌کشی بوده، تونل‌زنی بوده و ... این حرف‌ها تعطیل شده است. شما برای یک اتفاق که کار را نباید تعطیل کنید.

اما با همه اینها اکنون مرحله دوم طراحی تخریب آغاز شده است و برخی رسانه های غیررسمی با تقطیع یا جهت دهی اظهارات  سعی در معنادهی به این گفت و گو دارند تا از آن برای پوشاندن ناکامی شورای شهر اصلاحات بهره ببرند حال آنکه در این گفت و گو نه هیچ نکته و شبهه ای علیه سپاه وجود دارد و هم از دوران قالیباف در شهرداری تمجید شده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها