کد خبر: ۴۹۵۸۰۲
زمان انتشار: ۱۵:۲۰     ۱۷ آبان ۱۴۰۰
در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۹۴ میلیون و ۹۸۴ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش بیش از ۸ هزار تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۳۶۶۹ تن از ایشان وخیم است.

به گزارش پایگاه 598، بر پایه اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۸ هزار و ۳۴۱ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده و از این بیماران، ۱۱۶۴ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۵ میلیون و ۹۹۶ هزار و ۱۵۵ تن رسید.

در ۲۴ ساعت اخیر، ۱۴۰ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان‌باختگان این بیماری در کشورمان به ۱۲۷ هزار و ۴۳۹ تن رسیده است، در حالی که تا به امروز خوشبختانه ۵ میلیون و ۶۱۵ هزار و ۴۶۰ تن از بیماران بهبود یافته‌اند.

همچنین ۳۶۶۹ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و همچنین تاکنون ۳۶ میلیون و ۳۹۱ هزار و ۷۷۸ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۳۳ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۹۵ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۲۰ شهر در وضعیت زرد و ۱۰۰ شهر در وضعیت آبی قرار دارند. همچنین بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» در کشورمان ۲.۲ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۷.۸ درصد؛ وضعیتی تقریبا مشابه میانگین جهانی.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها