کد خبر: ۴۹۵۹۳۳
زمان انتشار: ۱۲:۱۰     ۱۹ آبان ۱۴۰۰
آمریکا ۵ ناو برای حمایت از شناور متخلف اعزام کرده بود؛
فرمانده نیروی دریایی سپاه در واکنش به ادعای آمریکایی‌ها مبنی بر اینکه ما تنها نظاره‌گر ماجرا بودیم، تاکید کرد: این یک دروغ بزرگ است؛ تصاویر منتشرشده به خوبی و به طور گویا و انکارناپذیر صحنه مواجهه را ترسیم کرده است.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از تسنیم، سردار دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه در آیین تجلیل و قدردانی سرلشکر سلامی فرمانده کل سپاه از حماسه‌سازان نیروی دریایی سپاه، با تشریح روند اجرای مأموریت تصرف کشتی حامل نفت سرقت شده ایران در دریای عمان و نحوه رویارویی با ناوها و شناورهای ارتش رژیم تروریستی ایالات متحده آمریکا که برای حمایت از سارقان دریایی وارد صحنه شده بودند گفت: بر اساس پیش‌بینی‌ها و تمهیدات به عمل آمده ما خود را برای اجرای مأموریت بزرگ آماده کرده بودیم.

وی افزود: پس از مدت‌ها کار اطلاعاتی و رصد دقیق و مستمر هنگامی که نفتکش حامل نفت سرقت شده ایران در حدود 40 مایلی  مقابل ساحل جاسک و در آب‌های بین المللی قرار داشت، یگان‌های منتخب، عملیات تصرف و انتقال نفتکش به آب‌های سرزمینی و ساحل کشورمان را آغاز کردند. 

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به اقدام امریکایی‌ها در رصد این نفت‌کش و نیز تحرک یگان‌های عملیاتی نیرو خاطرنشان کرد: با اجرای عملیات هلی‌برن و استقرار دریادلان سپاه روی عرشه کشتی؛ ناوهای آمریکایی به صحنه نزدیک و در اطراف نفتکش آرایش جنگی گرفتند و با پرواز پهپادها و بالگردهایشان برای جلوگیری از اجرای مأموریت ما در حمایت از سارقان نفت در دو نوبت به انجام عملیات پرداختند.

دریادار تنگسیری گفت: آمریکایی‌ها پس از ناکامی در مرحله اول که با استفاده از دو ناوشکن انجام شد؛ در مرحله دوم با وارد ساختن سه فروند شناور دیگر به صحنه  تلاش کردند تا بتوانند با ایجاد وحشت بین نیروهای ما، شرایط را به نفع خود تغییر دهند، اما با لطف و عنایت الهی و هوشمندی، صلابت، اقتدار و شجاعت فرزندان ملت ایران طرفی نبستند و با پذیرش شکست مجبور به عقب‌نشینی و ترک صحنه شدند.

وی در واکنش به ادعای آمریکایی‌ها مبنی بر اینکه ما تنها نظاره‌گر ماجرا  بودیم، تاکید کرد: این یک دروغ بزرگ است؛ تصاویر منتشرشده به خوبی و به طور گویا و انکارناپذیر صحنه مواجهه را ترسیم کرده است،  فاصله ناوهای امریکایی با شناورها و نیروهای ما به کمتر از 30 متر رسیده بود. اگر قرار آنها بر نظارت بود می‌توانستند از فواصل دورتر و یا حتی با بکارگیری هواپیماها و پهپادها این کار را انجام دهند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها