کد خبر: ۴۹۶۷۶۴
زمان انتشار: ۱۳:۵۰     ۰۳ آذر ۱۴۰۰
رئیس‌جمهور در جلسه هیات دولت:
رئیسی معتقد است که پرداخت های نامتعارف در دولت و شرکت های دولتی قابل تحمل نیست.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از باشگاه خبرنگاران، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی صبح روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت با اشاره به موضوع حقوق های غیر متعارف گفت: حقوق یک حدی دارد که حد آن باید برای تمام افراد شاغل در دولت و شرکت های دولتی مشخص شود و بیش از آن میزان هم نباید پرداخت شود. مردم انتظار شنیدن اخباری درباره حقوق های چند ده میلیونی را ندارند و به حقوق نجومی باید خاتمه داده شود.

رئیس جمهور در همین زمینه از سازمان اداری و استخدامی کشور خواست هر چه سریعتر و قبل از نهایی شدن بودجه ۱۴۰۱ نسبت به تدوین نظام پرداخت عادلانه حقوق و دستمزد اقدام کند.

رئیسی گفت: شاید طبق قانون دستگاه هایی اجازه تعیین حقوق برای شرکت ها و یا افراد دولتی را داشته باشند که باید در این زمینه نیز اقداماتی انجام شود. پرداخت های نابرابر و غیرمتعارف در دولت و شرکت های دولتی قابل تحمل نیست و سند تحول دولت در ۳۷ مسأله اصلی کشور تدوین شده که بزودی اعلام خواهد شد.

به گفته رئیس جمهور پس ازموضوع کرونا مسأله اصلی دولت معیشت مردم است و وزرا هم باید اقدامات انجام شده خود در این زمینه را برای مردم تبیین کنند.

بررسی راهکارهای حل مشکلات آب در استان‌های اصفهان و چهارمحال و بختیاری هم امروز در دستور کار جلسه هیئت دولت بود. رئیسی گفت: باید مصوباتی که در این مورد انجام شده، پیگیری و نتیجه به مردم گفته شود. مسأله تامین آب شرب و کشاورزی مردم مهم است.

رئیس جمهور ضمن تشکر از سرپرست وزارت آموزش و پرورش برای برگزاری کلاس های مدارس بصورت حضوری، بیان داشت: والدین دانش آموزان هم از برگزاری توامان کلاس ها به صورت حضوری و غیر حضوری راضی هستند.

رئیس جمهور امروز درباره خدمات بسیج به مردم هم صحبت کرد و با اشاره به فعالیت بسیج در طرح غربالگری شهید سلیمانی گفت: نقش بسیج بسیار اثرگذار و بسیجیان نیروهای مخلص و کارآمد هستند و استفاده از این ظرفیت می تواند کارها را دقیقتر و سریع کند. امروز بسیجی بودن و داشتن روحیه بسیجی از شاخص های مهم تحرک و پویایی در دولت است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها