کد خبر: ۴۹۶۹۲۶
زمان انتشار: ۰۹:۰۶     ۰۷ آذر ۱۴۰۰
به مناسبت نخستین سالروز شهادت؛
با انتشار خبر ترور وشهادت وی ایران و جهان در شوکی فرو میرود و ملت ایران از مدیری ناشناخته و گمنام آگاه شده و در برابر تهدیدات دشمنان هوشیارتر شدند.

به گزارش سرویس سیاسی پایگاه 598، دکتر سید جواد هاشمی فشارکی: محسن فخری‌زاده مهابادی در اول فروردین ۱۳۴۰ درشهرستان مهاباد از توابع استان اصفهان متولدشد.

کارشناسی ارشد مهندسی هسته‌ای خود را از دانشگاه صنعتی اصفهان اخذ کرد. وی به عضویت سپاه پاسداران درآمد و یکی از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود. ایشان در سالهای آخر عمر خویش معاون وزیر دفاع وپشتیبانی نیروهای مسلح و ریاست سازمان پژوهش‌های نوین دفاعی ( سپند) را برعهده داشت و یکی از دانشمندان برجسته هسته‌ای و دفاعی کشور بشمار می رفت.

و قبلا توسط عناصر نفوذی شناسایی شده و در مذاکرات برجام نام وی اعلام شده بود و نشریه آمریکایی فارن پالیسی گرای وی را تحت عنوان فهرست ۵۰۰ نفره قدرتمندترین افراد جهان ذکرکرده بود و در قطعنامه ۱۷۴۷ شورای امنیت که در ۴ فروردین ۱۳۸۶ ( ۲۴ مارس ۲۰۰۷ ) علیه فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران تصویب شد، نام او جزو افراد تحریم شده قرار داده شده بود.

شهادت

شهید محسن فخری‌زاده مهابادی؛ دانشمند هسته ای و موشکی کشورمان که بصورت بی‌نام و نشان سال‌ها مشغول خدمت بوده و در فهرست دولت جنایتکار آمریکا بود و به‌دنبال شناسایی و شکار وی بودند؛ بناگاه دریک عملیات تروریستی ترور میشود .

عناصرتروریست مسلح با برنامه ریزی رژیم صهیونیستی و کشورهای غربی و همکاری عناصر نفوذی در دولت روحانی، خودرو حامل محسن فخری‌زاده را در جاده آب‌سرد دماوند با سامانه کنترل از راه دور مورد حمله قرار دادند. وی بلافاصله به بیمارستان منتقل ولی به‌ علت شدت جراحات در بیمارستان به شهادت رسید. ایشان طی مراسم تشیع با شکوهی، پس از طواف در حرم امام رضا (ع)، در صبح روز دوشنبه ۱۰ آذر ماه ۱۳۹۹در تهران تشییع و در امامزاده صالح به خاک سپرده وجاودان شد .

پیامدهای شهادت وی

با انتشار خبر ترور وشهادت وی ایران و جهان در شوکی فرو میرود و ملت ایران از مدیری ناشناخته و گمنام آگاه شده و در برابر تهدیدات دشمنان هوشیارتر شدند .

توسط شخصیتها و نهادهای داخلی و خارجی از مجازات قطعی عاملان و آمران آن تا محکومیت لفظی و موضع گیریهای دو پهلو و دوگانه ؛ تا سکوت صورت می پذیرد.

در اقدام وحشیانه بار دیگر ثابت میشود که دشمنان ایران اسلامی علاوه بر وقفه و خرابکاری در تاسیسات هسته ای، همچنان گزینه ترور را در دستورکار دارند و بعنوان اهرم فشار جهت پذیرش شرایط غربیها در مذاکرات هسته ای بهره می برند .

گرچه حسن روحانی، این ترور را محکوم کرد.ولی متاسفانه هیچ اقدامی برای شناسایی و محکومیت عاملان و آمران آن انجام نداد و محمدجواد ظریف وزیر خارجه وی نیز صرفا در توییتر اسرائیل را به جنگ‌طلبی محکوم کرد و از جامعه بین‌المللی خواست که این حادثه را محکوم کند!

ولی چند روز بعد پیام ذلت بار برای ادامه مذاکرات برجام را داد و در مذاکرات با غربیها نه تنها پیگیری نکرد، بلکه این محکومیت را به آنان نیز ابراز نداشت .

دستگاه دیپلماسی دولت تدبیر و امید سعی کرد با فرافکنی و زدن اتهاماتی نظیر «حمایت از ترامپ توسط حامیان شهید قاسم سلیمانی در فضای مجازی» و...، بر شکست‌های «دیپلماسی التماسی» و «برجام» که زمینه ترور شهیدان فخری‌زاده و قاسم سلیمانی را فراهم کرد، سرپوش نهاده شود. و راه را برای ادامه مذاکرات ذلت بار برجام باز کند و نهایتا ظریف و تیمش ، در فاصله زمانی کمی بعد از شهادت وی مجددا سر میز مذاکره با جانیان نشستند .

به گواهی همکاران شهید فخری زاده، ایشان همواره مخالف برجام بود ولی برای اینکه وی را موافق برجام جا زنند در مراسم برجام، حسن روحانی نشان درجه‌ی دو خدمت را به وی داد. در حالیکه بخشهای مختلف پژوهشی سازمان وی بدلیل عدم حمایت مالی روحانی به تعطیلی کشیده شده بود. ولی آن شهید بزرگوار همچنان مقاوم و با پشتکار امور تحقیقات دفاعی و هسته ای را دنبال میکرد.

سخن پایانی

صنعت معماری هسته‌ای و دفاعی شهریاری‌ها با ترور آن‌ها و خرابکاری از بین نرفته و شکوفاتر خواهد شد. ولی همچنان ضرورت دارد سیاست انتقام خون شهدای ترور و مقاومت پیگیری و در دستورکار نیروهای جهادی قرارگیرد، تا دشمنان در اینده جرات چنین جسارتی را پیدا نکنند.

کتاب «راز سر به مهر» به نویسندگی محمد جواد ظریف و سایرین در آخرین روز عمر دولت موسوم به تدبیر و امید منتشر شد.

گرچه این کتاب تلاش نموده تا ضمن بزرگنمایی تلاش‌های هیات مذاکره کننده ؛ در پایان راه بی حاصل یک سویه از موفقیت نامیدن خود نوشته و مستندسازی و تاریخ‌نویسی یک سویه ارایه نماید و گرچه از مطالب نقل شده در کتاب راز سر به مهر نمی توان به نحوه دسترسی دشمن به مشخصات شهید فخری زاده دست یافت ولی از مطالب درز یافته در این کتاب راز میتوان چنین دریافت که درحواشی مذاکرات برجام، درخواست ارسال اطلاعات زیرساختهای هسته ای و آمار و اطلاعات دانشمندان هسته ای کشور، اطلاعاتی از شهید غزیز فخری زاده نیز به دشمنان داده شده باشد که طرفهای غربی جسورانه دنبال جمع آوری اطلاعات بیشتر بوده است.

همچنین تیم آقای ظریف هم مجبور شده مطالبی را در این کتاب بصورت یک سویه و در دفاع از اقدامات خود بیان کند، درحالیکه ضروریست تیم حقیقت یاب آن‌را مورد بررسی دقیق قراردهد .

مهم‌ترین توصیه شهید محسن فخری‌زاده و شهدای دیگر، ولایت‌مداری و عدم اعتماد واتکا به بیگانگان و همچنین باور «ما می توانیم» و اتکا به توان داخلی بوده است. ولی لیبرال مسلکان نمی خواهند باور کنند که این شهدای والامقام مستقیماً توسط دولت تروریست پرور و جنایتکار آمریکا به ‌شهادت رسیده‌اند.

این بار نیز ثابت شد که آمریکا و صهیونیست‌ها عملا دشمن شماره یک ملت ایران می باشد و مذاکرات برجامی دولت روحانی نشان داد، راه سازش ثمری به همراه نداشته و ندارد. بلکه مقاومت و پایداری ملی بهترین راه پاسداشت خون شهیدان و تداوم‌بخشی راه آنان می باشد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۱
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها