کد خبر: ۴۹۷۱۸۸
زمان انتشار: ۱۲:۴۱     ۱۰ آذر ۱۴۰۰
هیأت ایران در جلسه دیروز (سه‌شنبه) کارگروه رفع تحریم بر عزم خود برای دستیابی به نتیجه تأکید، خواسته‌های خود را به صورت مشخص مطرح و به دیگر هیأت‌ها توصیه کرد به‌صورت فعالانه و سازنده به ارائه راهکار و پیشنهاد بپردازند.

به گزارش پایگاه 598، هیأت ایران در جلسه دیروز (سه‌شنبه) کارگروه رفع تحریم بر عزم خود برای دستیابی به نتیجه تأکید، خواسته‌های خود را به صورت مشخص مطرح و به دیگر هیأت‌ها توصیه کرد به‌صورت فعالانه و سازنده به ارائه راهکار و پیشنهاد بپردازند.

نمایندگان ایران تأکید کردند متون به دست‌آمده در ادوار پیشین، تنها نقش پیش‌نویس را ایفا می‌کند و تمام این متون قابل مذاکره مجدد هستند. از این رو، لازم است با ارائه طرح‌های مبتکرانه، نظرات و خواسته‌های ایران تأمین شود.

یکی از نکات مهم مطروحه از سوی ایران، این بود هر آن‌چه که ناقض هدف برجام، یعنی «عادی‌سازی روابط اقتصادی و تجاری با ایران» باشد، باید رفع شود.

ایران تأکید دارد ۲ موضوع تحریم‌ها و تعهدات هسته‌ای نباید «گروگان متقابل» هم باشند و ضروری است منطقاً ابتدا موضوع تحریم که ناشی از اقدام آمریکا به عنوان طرف ناقض برجام بوده، حل و فصل شود.

جلسه در محیطی حرفه‌ای برگزار شد و همه با وجود اختلاف دیدگاه‌ها، برای بحث درباره تعامل در زمینه رفع تحریم‌ها ابراز آمادگی و جدیت کردند. چند هیأت به‌ویژه روسیه و چین نیز از رویکرد عملگرایانه و دسته‌بندی روشن خواسته‌های ایران تمجید کردند. _فارس

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها