کد خبر: ۴۹۷۶۵۹
زمان انتشار: ۱۴:۳۹     ۲۰ آذر ۱۴۰۰
گفت‌وگو|
پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: این استرس و فشار از همان بازی با الهلال آغاز شد و تا حالا ادامه داشته است و اگر برطرف شود قطعاً کیفیت بچه‌ها بالاتر خواهد رفت.

به گزارش پایگاه 598، محمد پنجعلی در گفت‌وگو با میزان، در خصوص تساوی پرسپولیس مقابل هوادار در هفته نهم لیگ برتر فوتبال اظهار داشت: پرسپولیس در این دیدار خوب بازی نکرد و بازیکنان همچنان کار دارند که در این تیم جا بیفتند و به روند سابق بازگردیم. فراز و نشیب در فوتبال وجود دارد و امری طبیعی است، اما پیشکسوتان و هواداران باید همواره حامی تیم باشند و مطمئن باشید به شرایط خوب سابق باز خواهیم گشت.

وی ادامه داد: بازیکنان پرسپولیس استرس دارند و فشار زیادی روی آنهاست، زیرا هر بازی از آن‌ها انتقاد می‌شود. در این بازی توپ‌هایی را گل نکردیم که قبلاً به سادگی وارد دروازه می‌شدند. آل کثیر و عبدی در فرُم همیشگی خود نیستند، زیرا پیش از این توپ‌های بسیار سختی را هم گل می‌کردند. این استرس و فشار از همان بازی با الهلال آغاز شد و تا حالا ادامه داشته است و اگر برطرف شود قطعاً کیفیت بچه‌ها بالاتر خواهد رفت.

هنگام دفاع کم تعداد بودیم و بازیکنان به خوبی برنمی‌گشتند

مدافع اسبق سرخپوشان درباره ضعف‌های دفاعی پرسپولیس گفت: دفاع کردن در فوتبال کاری تیمی است و در این بازی در هنگام دفاع و موقعیت‌های حریف، کم تعداد بودیم و بازیکنان به خوبی برنمی‌گشتند و به دفاع اضافه نمی‌شدند، البته اشتباهات فردی هم تاثیرگذار بود.

وی در رابطه با جدایی قهرگونه‌ بوژیدار رادوشوویچ عنوان کرد: این قضیه خیلی بد است و ما همواره چوب این داستان‌ها را می‌خوریم. رادو قرارداد دارد و به هر حال زحمت کشیده، یا او را می‌خواهیم و یا نمی‌خواهیم که در هر صورت باید با او تسویه حساب کنیم. بالاخره تعهد بین باشگاه و بازیکن بوده و باید به آن عمل کنیم در غیر اینصورت او شکایت خواهد کرد و باید علاوه بر دستمزدش جریمه هم بپردازیم.

تمام پرونده‌ها و دعوا‌های حقوقی را در فیفا و AFC می‌بازیم

پیشکسوت پرسپولیس در خصوص مشخص نبودن وضعیت دو بازیکن تاجیک این تیم گفت: اصلاً مشخص نبود می‌توانیم با این بازیکنان قرارداد ببندیم یا خیر و در همین حین مبلغی هم به آن‌ها به عنوان پیش پرداخت داده‌ایم، اما نمی‌توانیم از آن‌ها استفاده کنیم. ما تمام پرونده‌ها و دعوا‌های حقوقی را در فیفا و AFC می‌بازیم و این به دلیل حرفه‌ای نبودن و عدم شفافیت قرارداد هاست.

وی در ادامه افزود: قرارداد‌های بازیکنان همواره پشت در‌های بسته نوشته و امضا می‌شود و بعداً که خرابکاری به بار آمد تازه مردم می‌فهمند در باشگاه چه خبر بوده است. برای مثال بازیکنی که ۵ بازی روی نیمکت بوده، شکایت می‌کند و تمام حقوق خود را به همراه ضرر و زیان آن از پرسپولیس دریافت می‌کند. دل هیچ کس به حال ما نمی‌سوزد و این که بگوییم فلان مربی و بازیکن به عشق مردم و باشگاه قرارداد بستند، اشتباه است و ما ساده‌ایم که این مسائل را باور می‌کنیم. باید قرارداد‌هایی ببندیم که به نفع فوتبال ما باشد و در این زمینه از سایر کشور‌های جهان الگو بگیریم.

اگر پرسپولیس مانند نیمه دوم دربی بازی کند مدعی اول قهرمانی خواهد بود 

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس درباره مشخص نبودن وضعیت مدیریت و ساختار باشگاه گفت: مشخص نبودن مدیرعامل و این سردرگمی می‌تواند معضلی بزرگ برای ما باشد. اگر قرار است تغییرات صورت بگیرد باید وزارت ورزش زودتر تصمیم خود را عملی کند و این شرایط یک بام و دو هوا برای پرسپولیس اصلاً خوب نیست. افرادی مثل محمد دادکان با سابقه درخشان در فدراسیون فوتبال و حبیب کاشانی که درسال‌های مدیریتش در پرسپولیس هیچ بدهی باقی نگذاشت، می‌توانند گزینه‌های خوبی برای صندلی مدیریت پرسپولیس باشد.

وی در رابطه با دیدار هفته بعد پرسپولیس مقابل پیکان عنوان کرد: تمام بازی‌های پرسپولیس در لیگ‌برتر سخت هستند. بازیکنان هوادار، جوان و جویای نام بودند و می‌دانستند مقابل پرسپولیس حداقل ۳۰ میلیون نفر آن‌ها را به صورت زنده تماشا می‌کنند و با تمام وجود بازی کردند. پیکان هم تیم جوانی است و با انگیزه بالایی مقابل پرسپولیس ظاهر خواهد شد.

محمد پنجعلی در پایان خاطرنشان کرد: همچنان در هفته‌های ابتدایی هستیم و به جرأت می‌گویم پرسپولیس اگر مانند نیمه دوم دربی بازی کند مدعی اول قهرمانی خواهد بود و می‌تواند تمام تیم‌ها را ببرد؛ در آخر ما متوجه می‌شویم که عجله داشتیم. از حالا باید با صبر و آرامش تیم را حمایت کنیم و به روز‌های خوب امیدوار باشیم.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها