کد خبر: ۴۹۸۷۸۹
زمان انتشار: ۱۲:۵۳     ۱۰ دی ۱۴۰۰
۴ تیمی که شانس قهرمانی نیم فصل دارند؛
پس از ثبت نتایج هفته دوازدهم لیگ برتر، عملا تنها چهار تیم استقلال، پرسپولیس، سپاهان و آلومینیوم تیم تا پایان نیم فصل شانس قرار گرفتن در صدر جدول مسابقات را دارند.

به گزارش سرویس ورزشی پایگاه 598، هفته دوازدهم رقابتهای لیگ برتر در حالی به پایان رسید که استقلال با غلبه بر فولاد موقعیت خود را در صدر جدول حفظ کرد، پرسپولیس با پیروزی بر سپاهان از این تیم عبور کرد و در جایگاه دوم جدول ایستاد، سپاهان با یک پله سقوط در جایگاه سوم قرار گرفت و آلومینیوم پس از پذیرفتن شکست مقابل صنعت نفت پس از این ۳ تیم در جایگاه چهارم ایستاد.

با توجه به اینکه تنها ۳ هفته تا پایان نیم فصل نخست رقابت‌ها باقی است، عملاً شانس رسیدن به عنوان صوری قهرمانی نیم فصل تنها برای همین چهار تیم که در رده‌های اول تا چهارم قرار گرفته‌اند روی کاغذ فراهم است.

استقلال فقط ۶ امتیاز می‌خواهد

آبی پوشان که با ۲۸ امتیاز در صدر جدول قرار دارند، برای رسیدن به عنوان غیر رسمی قهرمانی نیم فصل عملاً تنها ۶ امتیاز از ۳ بازی لازم دارند. با توجه به اینکه فاصله نزدیک ترین رقیب به آنها ۳ امتیاز است، شاگردان مجیدی که تفاضل گل مناسبی دارند در صورتی که ۲ بازی از ۳ بازی خود را با پیروزی پشت سر بگذارند و ۶ امتیاز بگیرند، قهرمانی نیم فصل را به دست می‌آورند.

بررسی بازی های باقی مانده 4 مدعی / کدام تیم قهرمان نیم فصل می‌شود؟ + اینفوگرافیک

استقلال در هفته سیزدهم بازی نسبتاً دشواری مقابل تیم آلومینیوم اراک که یکی از تیم‌های مدعی در بالای جدول است در خانه حریف دارد. اراکی‌ها به تازگی اولین شکست این فصل را پذیرفته‌اند و تیمی زخم خورده هستند که دوست دارند در خانه خودی جبران شکست هفته گذشته را هم داشته باشند.

آبی پوشان سپس در هفته چهاردهم در تهران میزبان تیم خوب و مدعی دیگری به نام مس رفسنجان هستند که در رده پنجم قرار دارد و این دیدار هم برای آنها چندان ساده نیست. سپس در هفته پانزدهم باید خارج از خانه به مصاف تیم پایین جدولی نفت مسجد سلیمان بروند.

پرسپولیس چشم انتظار شکست استقلال

سرخپوشان که با پیروزی‌های خوب هفته‌های اخیر تا رده دوم جدول بالا آمده‌اند، برای رسیدن به عنوان قهرمانی نیم فصل چشم انتظار اولین شکست استقلال هستند. در صورتی که استقلال ۵ امتیاز از دست ندهد، پرسپولیس امکان قهرمانی نیم فصل را ندارد.

بررسی بازی های باقی مانده 4 مدعی / کدام تیم قهرمان نیم فصل می‌شود؟ + اینفوگرافیک

شاگردان گل محمدی نسبت به استقلال بازی‌های ساده‌تری تا پایان نیم فصل دارند. آنها در هفته سیزدهم میزبان تیم بحران زده تراکتور هستند که به نظر نمی‌رسد برای پیروزی برابر این تیم کار دشواری داشته باشند. سپس باید در مشهد به دیدار تیم انتهای جدولی پدیده بروند که پیروزی برابر این تیم هم برای سرخپوشان قابل پیش بینی است و در هفته پانزدهم میزبان تیم فجر سپاسی هستند.

مقایسه دیدارهای باقی مانده پرسپولیس و استقلال نشان می‌دهد سرخپوشان برای کسب امتیازات باقی مانده کاری به مراتب ساده‌تر از رقیب خود دارند.

استارت دوباره سپاهان با پدیده

سپاهان بعد از پذیرفتن ۳ شکست متوالی حالا برای رسیدن به قهرمانی نیم فصل شانس بسیار کمتری دارد. شاگردان نوید کیا ۲۲ امتیازی هستند و در صورتی که هر ۳ دیدار خود را ببرند نهایتاً ۳۱ امتیازی می‌شوند. آنها در صورتی قهرمان نیم فصل می‌شوند که استقلال و پرسپولیس هم در یکی دو دیدار خود شکست بخورند و امکان رسیدن به امتیاز ۳۱ را از دست بدهند.

بررسی بازی های باقی مانده 4 مدعی / کدام تیم قهرمان نیم فصل می‌شود؟ + اینفوگرافیک

سپاهان ۳ گانه اش تا پایان فصل را با دیداری خارج از خانه با پدیده قعر نشین آغاز می‌کند، سپس در خانه پذیرای فولاد است و در هفته پایانی در دیداری دشوار به مصاف آلومینیوم ارک می‌رود.

آلومینیوم و بازی‌های مستقیم

با اینکه در عمل کار آلومینیوم برای قهرمانی نیم فصل بسیار سخت و شانس آنها بسیار پایین باشد، اما از آنجایی که آنها هنوز روی کاغذ شانس دارند، باید این شانس بررسی شود.

شاگردان رسول خطیبی ۲۱ امتیازی هستند و در صورت ۳ پیروزی ۳۰ امتیازی می‌شوند که این امتیاز بالاتر از امتیاز کنونی استقلال صدرنشین است. پس اگر استقلال در هر ۳ بازی، پرسپولیس در ۲ بازی از ۳ بازی و سپاهان در یک بازی از ۳ بازی پیش رو شکست بخورد و آلومینیوم در هر ۳ بازی پیروز شود، شاگردان خطیبی قهرمان نیم فصل خواهند شد.

بررسی بازی های باقی مانده 4 مدعی / کدام تیم قهرمان نیم فصل می‌شود؟ + اینفوگرافیک

آلومینیوم در ۳ بازی پیش رو ۲ بازی را به صورت مستقیم با تیم‌های مدعی دارد و این شانس آنها را افزایش می‌دهد. به خصوص که در هر دو بازی مقابل سپاهان و استقلال باید در اراک به میدان بروند.

تیم خوش ساختار اراکی که قبلاً پرسپولیس را در اراک شکست داده، در هفته سیزدهم میزبان استقلال است و امیدوار به تکرار نتیجه دیدار مقابل پرسپولیس. آنها در هفته چهاردهم در تهران به مصاف پیکان رفته و در هفته پانزدهم میزبان سپاهان هستند. آلومینیوم هر ۳ بازی باقی مانده‌اش را باید مقابل تیم‌های بالای جدول انجام دهد. اولین پیروزی استقلال یا اولین شکست و مساوی آلومینیوم شانس آنها را برای قهرمانی نیم فصل روی کاغذ از بین می‌برد.

دیدارهای باقی مانده چهار تیمی که شانس قهرمانی نیم فصل دارند:

بررسی بازی های باقی مانده 4 مدعی / کدام تیم قهرمان نیم فصل می‌شود؟ + اینفوگرافیک

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها