کد خبر: ۴۹۹۱۵۰
زمان انتشار: ۱۳:۲۹     ۱۸ دی ۱۴۰۰
رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش درباره لو رفتن سوالات امتحانات نهایی توضیحاتی داد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از فارس، خسرو ساکی گفت: در سال‌های اخیر با استفاده از روش الکترونیکی سوالات رمز شده و به حوزه‌های اجرا ارسال می‌شوند و تا زمان ارسال رمز و بازگشایی و تکثیر سوالات، دسترسی به آن ها امکان پذیر نیست. تعداد انگشت شماری از دانش آموزان با استفاده از تلفن همراه و دیگر وسایل که به صورت غیر قانونی با خود به جلسه امتحان می‌برند، تصویر سوالات را در فضای مجازی منتشر می‌کنند یا بعد از گذشت چند دقیقه از زمان امتحان، پاسخنامه خود را تحویل می‌دهند و تصاویر سوالات را برای کانال‌های مجازی ارسال می‌کنند.

او تاکید کرد که این اقدام به معنای لو رفتن سوالات امتحانات نیست؛ زیرا زمانی که دانش آموزان در جلسه امتحان حضور دارند اتفاق می‌افتد.

به گفته رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش با توجه به نشانه گذاری روی برگه‌های سوالات، دانش آموزانی که عامل انتشار تصویر سوالات در کانال‌های مجازی بودند، شناسایی و طبق مقررات با آنها برخورد خواهد شد.

چند روزی است اخباری مبنی بر لو رفتن سوالات امتحانات نهایی دی ماه، ۱۰ دقیقه بعد از شروع امتحان منتشر شده اند؛ این در حالی است که دانش آموزان یک ساعت و نیم، وقت پاسخگویی به سوالات امتحان را دارند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها