کد خبر: ۴۹۹۲۰۸
زمان انتشار: ۱۲:۰۶     ۱۹ دی ۱۴۰۰
کنفدراسیون فوتبال آفریقا (CAF) مقررات عجیبی را در رابطه با ابتلای تیم ها به ویروس کرونا صادر کرد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از "ورزش سه"، زمان زیادی تا برگزاری رقابت های جام ملت های آفریقا باقی نمانده است و کنفدراسیون فوتبال این قاره در بیانیه ای، قوانین و مقررات خود را درخصوص احتمال ابتلای تیم ها به ویروس کرونا و نحوه برگزاری مسابقات اعلام کرد که با اعتراض هایی مواجه شده است.

در این بیانیه آمده است تمام تیم های ملی در صورتی که حداقل 11 بازیکن در اختیار داشته باشند و نتیجه آزمایش آنها منفی باشد ملزم به برگزاری مسابقه می شود و در صورت نبود دروازه بان، بازیکن دیگری از تیم باید جای او را در داخل دروازه بگیرد! مشروط بر اینکه تعداد کل بازیکنان موجود حداقل یازده نفر باشد.

سازمان دهندگان در به روز رسانی آیین نامه برگزاری این مسابقات اعلام کردند هر تیمی که حداقل 11 بازیکن در اختیار نداشته باشد، در آن بازی با نتیجه 0-2 شکست خورده محسوب می شود ضمن اینکه کمیته سازماندهی حق "تصمیم مناسب" در "موارد استثنایی" دارد.

کنفدراسیون فوتبال آفریقا همچنین "به روز رسانی" را در مورد تعداد تعویض های مجاز در مسابقات جام ملت های آفریقا نیز اعلام کرد. CAF قانون پنج تعویض را در هر مسابقه را تصویب کرد با شرط اینکه تعویض ها حداکثر در جریان بازی، در 3 نوبت انجام شوند. ضمن اینکه در صورت کشیده شدن بازی به وقت های 120 دقیقه، یک تعویض دیگر در اختیار تیم ها قرار می گیرد.

در دوره آماده سازی تیم ها برای شرکت در مسابقات جام ملت های آفریقا در کامرون که از روز یکشنبه آغاز می شود، تیم های زیادی به ویروس کرونا مبتلا شدند و CAF این قوانین سخت گیرانه را اعمال خواهد کرد که البته با اعتراضاتی نیز همراه شده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها