کد خبر: ۴۹۹۳۷۶
زمان انتشار: ۰۹:۴۵     ۲۱ دی ۱۴۰۰
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: انتصابات در تمام دانشگاه‌ها براساس تعهد و تخصص و انقلابی‌گری بوده و افرادی که با روحیه خدمت به مردم سازگار بوده‌اند منتخب شده‌اند اما ما با هیچ کس عهد اخوت نبستیم و اگر از مسیر خدمت خارج شوند کنار گذاشته می‌شوند.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از ایسنا، بهرام عین‌اللهی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی و در پاسخ به سوال مسعود پزشکیان و ۴۱ نفر از نمایندگان در خصوص علت عدم پایبندی به قانون برنامه ششم توسعه و تعهداتی که هنگام اخذ رای به مجلس داده است، در خصوص نحوه بکارگیری نیروی انسانی برای مدیریت دانشگاه‌های منتخب بیان کرد: برنامه‌هایی که بنده در زمان رای اعتماد به نمایندگان ارائه کردم اکنون در کتابی چاپ شده و در اختیار نمایندگان قرار دارد. تمام برنامه‌هایی که اعلام شده در دست پیگیری می‌باشد و برخی از آنها در قالب اصلاح مصوبات یا پیش‌بینی در قانون بودجه سنواتی باید دنبال شود. بخش قابل توجهی از آنها در سال ۱۴۰۱ در لایحه بودجه پیش‌بینی شده است.

وی افزود: اما در خصوص عدم پایبندی به عهدم در خصوص انتصابات در دانشگاه‌های علوم پزشکی باید بگویم که ما با محدودیت‌های زیادی مواجه هستیم و امکان اجرای قانون به دلیل عدم تامین بار مالی به طور دقیق وجود ندارد.

وزیر بهداشت اظهار کرد: روسای دانشگاه‌ها به افرادی واگذار شده که دارای تخصص بوده و با برنامه‌های دولت همراه هستند. همه مدیران منتخب، در زمان انتصاب خود میثاقی منعقد کردند تا در مسیر خدمت به مردم باشند و بنده براساس عهدی که با نمایندگان بستم ایستاده‌ام و با کسی عهد اخوت ندارم. هریک از مدیرانی که از عهد خود منحرف شوند قطعا کنار گذاشته می‌شوند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه تصریح کرد: بنده همواره خود را پایبند به اجرای برنامه‌هایی که ارائه کرده‌ام و اجرای قانون می‌دانم و معتقدم تنها از مسیر قانون می‌توان وضعیت حوزه سلامت را بهبود بخشید. در راستای لزوم نظارت بر عملکرد مدیران و روسای دانشگاه‌ها واحد نظارت و بازرسی فعالی شکل گرفته است که به صورت مداوم و مستمر عملکرد مدیران را رصد می‌کند. قطعا اگر هرگونه کوتاهی صورت گیرد ما با هیچ‌ کس عهد اخوت جز در مسیر خدمت نداریم. در خصوص بکارگیری نیروها نیز ملاک وضع حال افراد است اگر فردی که بیاید و اعلام کند که با تمام قدرت می‌خواهد برای مردم کار کند ما به آن فرصت می‌دهیم.

عین اللهی در ادامه تاکید کرد: نیروهای منصوب شده عمدتا جانباز، ایثارگر و متدین هستند. عملکرد چهار ماه گذشته این نیروها کاملا مشروط است چرا که به صورت شبانه روزی و ایثارگرایانه کار می‌کنند. نتیجه تلاش آنها را در کنترل کرونا و وضعیت ایجاد شده می‌بینیم. ما از روزانه ۷۰۰ نفر فوتی به زیر ۲۰ نفر رسیده‌ایم و میزان مبتلایان از ۳۱ هزار و ۵۰۰ نفر به ۲۰۰۰ نفر کاهش یافته است. امروز هیچ شهر قرمزی در کشور وجود ندارد، امروز در تهران ۹۱ درصد از مردم واکسیناسیون شده‌اند. این وضعیت حاصل تلاش همکاران ما در دانشگاه‌های علوم پزشکی و کادر درمان است.

وی خاطرنشان کرد: انتصابات در دانشگاه‌ها براساس تعهد، تخصص و انقلابی‌گری بوده و افرادی که با دولت سازگار بوده‌اند در سمت‌ها قرار گرفته‌اند. این وضعیت در سال‌های پیش نیز بوده است چرا نماینده‌ای در آن زمان اعتراض نکرد؟ تمام افرادی که در دانشگاه‌ها به کار گرفته شده‌اند ۹۰ درصدشان نیروهای تمام وقت با درجات عالی هستند. عملکرد مدیران برای ما حائز اهمیت است و تا زمانی که در مسیر انقلاب برای حل مشکلات مردم با ما همراه باشند ما در کنار آنها نیز خواهیم بود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها