کد خبر: ۴۹۹۵۲۸
زمان انتشار: ۱۴:۲۴     ۲۲ دی ۱۴۰۰
خشم وزیر ورزش از کمیته حذف استقلال و پرسپولیس از آسیا؛
صحبت‌های وزیر ورزش و جوانان پیرامون انتخاب افرادی که باید برای منافع فوتبال کشور فعالیت کنند اما برخلاف آن عمل کردند نشان‌دهنده انتخاب‌های عجیب توسط مسؤولان فدراسیون فوتبال است.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از فارس، 6 روز از اعلام خبر رسمی حذف استقلال و پرسپولیس از مسابقات لیگ قهرمانان آسیا گذشته اما همچنان شاهد ابعاد مختلف چرایی این موضوع توسط مسئولان هستیم.

اظهارات متناقض داریوش مصطفوی و کاظم اولیایی پیرامون فرصت سه ماهه برای تکمیل مدارک دو باشگاه، صحبت‌های منجر به توهین هر دو نفر در برنامه‌های تلویزیونی و درگیری لفظی آنها با نماینده مجلس و سرپرست مستعفی پرسپولیس و همچنین سکوت مسئولان فدراسیون فوتبال در این زمینه به حواشی حذف دو نماینده سرشناس ایران در لیگ قهرمانان آسیا افزوده است.

در این بین کمیته بدوی و استیناف صدور مجوز حرفه‌ای بارها و بارها اظهارات مختلفی را در مورد حذف و یا بقای دو تیم در لیگ قهرمانان آسیا مطرح کرده است.کاظم اولیایی در تاریخ 9 آبان ماه به شبکه خبر گفته بود: در کمیته بدوی 3 باشگاه نتوانستند مجوز حرفه ای را بگیرند اما در کمیته استیناف تعهداتی دادند تا  فعلا در مسابقات شرکت کنند تا مشکلاتشان را حل کنند.امسال شرایط به اینگونه است که هر زمانی کمیته صدور مجوز می تواند این مجوز را باطل کند. این باشگاه ها تعهد دادند ظرف کوتاهترین زمان مشکلات را حل کنند. اگر این اتفاق رخ ندهد این کمیته می تواند این اختیار را از باشگاه ها بگیرد. 

داریوش مصطفوی هم در تاریخ 28 آذر ماه به خبرنگاران گفت:خوشبختانه اکثر مشکلات پرسپولیس و استقلال حل شده است و مسائل بسیار کوچکی باقی مانده است، در این زمینه آقای عزیزی خادم خیلی کمک کردند و امروز به این نتیجه رسیدیم که می‌شود با همبستگی کار را پیش برد.

سعید عباسی رئیس و عضو کمیته صدور مجوز حرفه‌ای نیز روز سوم  دی ماه  پیش از آغاز جلسه کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای به خبرنگاران گفت: فرصت 5 روزه جهت حل مشکلات، برای تیم های استقلال، پرسپولیس و گل گهر است. مسائل و مشکلات گذشته تلنبار شده است و این هم از شانس این دو مدیرعامل (آجورلو و صدری) است که این شرایط به وجود آمده است.حذف دو تیم از دست ما خارج است چون AFC این شرایط را اعلام کرده است و ما نیز دستورات را اجرا کردیم و الان همه چیز دست آنها است.

وی چند روز پیش هم در گفت و گو با یکی از رسانه ها مدعی شد:۱۳ صفحه چک لیست به ما دادند و ما تعهد دادیم که راست می گوییم و نماینده کنفدراسیون فوتبال آسیا هستیم. 

همه این اظهارات متناقض در فاصله کمتر از دو ماه انجام شده اما یک مقام مسئول در فدراسیون به این اظهارات عجیب پایان نداد و مسئولیت فاجعه به این بزرگی برای فوتبال باشگاهی کشور را قبول نکرد. جالب اینجا است که کاظم اولیایی روز دهم آبان ماه صراحتا در برنامه سلام صبح بخیر اعلام کرد: مرجع رسیدگی به پرونده‌های باشگاه‌ها کمیته صدور مجوز و بدوی به عنوان ارکان مستقل فدراسیون فوتبال است. این کمیته را رئیس فدراسیون معرفی و هیات رئیسه می‌پذیرد و به AFC معرفی می‌شود.اولیایی در این گفت و گو صراحتا اعلام می‌کند اگر باشگاهی حذف شود مسئولیتش بر عهده کمیته صدور مجوز حرفه‌ای است اما حالا که این فاجعه رقم خورده کسی مسئولیت آن را قبول نمی‌کند.موضوعی که صدای وزیر ورزش را هم در آورد و روز گذشته مجبور به واکنش شد.(فیلم اظهارات کاظمی اولیایی را در زیر ببینید)

سجادی که از اقدام فدراسیون فوتبال و انتقادات نمایندگان مجلس به شدت ناراحت بود گفت: به عنوان خادم ورزش و جوانان برایم سوال است آیا فدراسیون جمهوری اسلامی فوتبال ایران نماینده این کشور است یا نماینده AFC؟ برایم سوال است چرا از داخل اینگونه اقدام شده است؟ در استیناف یک فرصت یک ماهه و یک فرصت 3 ماهه داده شده و در حالی که ما مشغول آماده سازی مدارک و راستی آزمایی بودیم به شوک رفتیم چون به یکباره دو هفته پیش اعلام شد شما 5 روز فرصت دارید و دوباره مدارک ارسال کنید. هنوز هم کسی در این زمینه به ما پاسخ نداده است.

سوال اینجا است چرا مسئولان فدراسیون فوتبال هیچکدام درباره حذف دو باشگاه استقلال و پرسپولیس و اقدامات عجیب و غریب کمیته صدور مجوز حرفه‌ای پاسخ روشنی نداده‌اند که حتی این موضوع برای وزیر ورزش هم سوال ایجاد کرده است؟ فدراسیون فوتبال در انتخاب افرادی که با قوانین آشنایی کافی ندارند چقدر مقصر است؟ افرادی که حتی متوجه نشدند فرصت 3 ماهه AFC به باشگاه‌های ایرانی مربوط به دوره گذشته بوده نه این دوره!

به نظر می‌رسد فدراسیون فوتبال در حذف دو باشگاه پرطرفدار از لیگ قهرمانان آسیا بیشترین نقش را داشته چون افراد مورد اطمینان این فدراسیون در نقش سربازان AFC بهتر از سربازان ایرانی بازی کردند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها