کد خبر: ۴۹۹۹۵۶
زمان انتشار: ۱۲:۳۲     ۳۰ دی ۱۴۰۰
کلهر:
پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: بهتر بود سجادی از افراد اقتصادی برای مدیریت این باشگاه استفاده می‌کرد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از فارس، محمود کلهر درباره شرایط نامناسب باشگاه پرسپولیس و احتمال استعفای یحیی گل‌محمدی در صورت حل نشدن این مشکلات اظهار داشت: سال‌ها است پرسپولیس با چنین مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کند. با این وجود کادرفنی و مربیان در پنج فصل اخیر شاهکار کرده‌اند. در زمان برانکو و کالدرون هم این مشکلات وجود داشت اما در دوره یحیی گل‌محمدی به اوج رسید. باید یک بار تصمیم اساسی گرفته شود تا افرادی متخصص با توانایی درآمدزایی به این باشگاه بیایند و بار را از روی دوش پرسپولیس بردارند. رضا درویش مدیریت ورزشی را انجام داده و امیدوارم دنباله رو مدیران قبلی نباشد که فقط به خاطر مطرح شدن نام خود و رسیدن به پست و مقامی به پرسپولیس آمده باشد. 

وی در مورد اینکه ظاهرا مدیران جدید پرسپولیس راهکار خاصی برای خروج از این بحران ندارند، گفت: مدیری که راهکار ندارد از همان ابتدا نباید مسئولیت قبول کند زیرا در این صورت بار دیگری روی دوش بازیکنان و کادرفنی می‌افتد. درویش هم اکنون به شرط کارگرفتن آدم‌های قوی در بدنه مدیریتی پرسپولیس می‌تواند مشکل را حل کند. به عنوان یک پیشکسوت خوشحالیم فردی فوتبالی مثل بیژن ذوالفقارنسب در هیات مدیره این باشگاه حضور دارد اما امیدواریم بیشتر وقت خود را برای پرسپولیس بگذارد. این تیم بزرگ و پرهوادار است و توقعات زیادی از درویش و ذوالفقارنسب وجود دارد.

پیشکسوت پرسپولیس عنوان کرد: امیدوارم ضمن اینکه خودشان بیشتر تلاش می‌کنند، آدم‌های قدرتمندی را هم به کار بگیرند تا تحول اساسی در پرسپولیس شکل بگیرد و از این وضعیت نجات پیدا کند. قطعا فشار زیادی روی گل‌محمدی وجود دارد که چنین حرف‌هایی می زند و باید مدیرعامل و اعضای هیات مدیره به کادرفنی و بازیکنان برای حفظ آرامش کمک کنند. 

کلهر در خصوص اینکه آیا وزیر ورزش و جوانان ترکیب خوبی را برای هیات مدیره پرسپولیس انتخاب کرده است، پاسخ داد: قرار بود پس از حذف از آسیا پرسپولیس زیرنظر وزارت صمت برود و من از اینکه بار دیگر وزیر ورزش هیات مدیره پرسپولیس را انتخاب کرد تعجب کردم. بهتر بود سجادی برای این باشگاه از افراد قوی‌تر اقتصادی استفاده می‌کرد و امیدوارم دست‌کم خود درویش نفراتی را به پرسپولیس اضافه کند که بتوانند درآمدزایی کنند. 

وی در مورد نگرانی بازیکنان و اعضای کادرفنی پرسپولیس نسبت به عملکرد تیم جدید مدیریتی این باشگاه، گفت: امیدوارم سجادی این قدرت را به درویش داده باشد تا ضمن حفظ اقتدار خودش در کارهای مدیریتی، بتواند منابع مالی لازم را هم به پرسپولیس تزریق کند. در گذشته شاهد بودیم برخی مدیران پس از حضور در پرسپولیس رفیق‌بازی کرده و دوستان خود را بدون درنظر گرفتن توانمندی‌ها به باشگاه آوردند. همین مسائل مشکلات را بیشتر کرد. درویش هم اگر فرد قوی با خودش نیاورد، موفقیتی در پرسپولیس نخواهد داشت. رفیق بازی کاری ندارد اما باید به سمت تخصص‌گرایی رفت و البته ارتباط خوبی با بازیکنان و کادرفنی برقرار کرد. 

هافبک اسبق پرسپولیس در ارتباط با اینکه برخی اعضای هیات مدیره این باشگاه مثل بیژن ذوالفقارنسب اطلاع دقیقی از وضعیت بدهی‌ها و مشکلات مالی پرسپولیس ندارند، توضیح داد: طبیعی است فردی که می خواهد در چنین جایگاه مهمی قرار بگیرد قبل از ورود به این عرصه باید اطلاعات کامل را داشته باشد تا برای رف مشکلات راهکار به کار بگیرد. ذوالفقارنسب هم مانند درویش باید خیلی وقت بگذارد و افراد کارآمدی را برای بدنه باشگاه انتخاب کند. سال‌ها است می‌بینیم بدنه پرسپولیس مسموم است و این افراد اجازه نمی‌دهند افراد قوی برای کار کردن به این باشگاه بیایند.

کلانی خاطرنشان کرد: ذوالفقارنسب دید خوبی دارد و در صورت تعامل با اعضای تیم و ایجاد چارت تشکیلاتی مناسب، کار را پیش خواهد برد. از ظرفیت‌ شرکت‌های علاقه‌مند به همکاری با پرسپولیس هم می‌توان برای رفع مشکلات استفاده کرد. اگر ذوالفقارنسب نتواند این کار را انجام بدهد، وجهه خودش را از بین می‌برد. می‌دانیم وی فرد اقتصادی نیست اما می تواند از متخصصان این امر مشاوره بگیرد.

وی در مورد اینکه چرا مدیران جدید پرسپولیس قبل از ورود به این باشگاه راهکاری برای حل مشکل این باشگاه به کار نگرفتند، توضیح داد:‌ هر مدیری سعی دارد باری از روی دوش خودش بردارد. اگر درویش نمی‌تواند مشکلات را حل کند به چه دلیلی مسئولیت قبول کرده است. مدیران جدید با دید باز و با علم به تمام مشکلات به پرسپولیس آمدند و اگر نمی توانند کاری برای این باشگاه انجام بدهند، جای خود را به فرد دیگری بسپارند. مهم‌ترین موضوع هم دریافت مجدد مجوز حرفه‌ای است. حتی اگر صد قهرمانی دیگر هم بیاوریم، تا وقتی این مجوز را دریافت نکنیم باشگاه ما حرفه ای نخواهد بود و نمی‌تواند در لیگ قهرمانان آسیا بازی کند. به همین دلیل ضربه اقتصادی می‌خورد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها