کد خبر: ۵۰۲۱۳۸
زمان انتشار: ۱۳:۰۵     ۰۴ اسفند ۱۴۰۰
از آنجا که فدراسیون فوتبال تایلند خواستار حضور تیم ملی فوتسال در تورنمنت این کشور شده اما قرار است تیم زیر 19 ساله های ایران به این رقابت ها اعزام شوند.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از فارس، تایلند یکی از کشورهایی است که سال‌ها روی فوتسال سرمایه‌گذاری خوبی انجام داده، آنها به جهت آمادگی تیم ملی خود هر ساله تورنمنتی را با حضور تیم‌های ملی کشورهای مختلف برگزار می‌کنند.امسال هم مثل سال‌های گذشته  قرار است این کشور تورنمنتی را با حضور تیم‌های‌ ملی نپال، مغولستان، عمان، ایران و مالدیو برگزار کند.

از آنجا که حضور تیم ملی فوتسال کشورمان به عنوان پرافتخارترین تیم آسیا برای تایلندی‌‌‌ها از اهمیت دو چندانی برخوردار است هر ساله با دعوتنامه‌ای تیم ملی کشورمان را به این تورنمنت دعوت می‌کنند. فدراسیون این کشور امسال هم طی نامه‌ای مکتوب به فدراسیون فوتبال خواستار حضور تیم ملی بزرگسالان در این تورنمنت شده که البته پرداخت کلیه هزینه‌ها  پرواز،  اسکان، غذا،هتل و ...  بر عهده میزبان خواهد بود.

بعد از برکناری ناظم‌الشریعه  از سرمربیگری تیم ملی فوتسال، وحید شمسایی سکان هدایت  این تیم  را برعهده گرفت.وی از ابتدای حضورش به عنوان سرمربی در گفت وگو با رسانه‌ها اعلام کرد که قصد جوان‌گرایی دارد و باید هر چه زودتر در تیم ملی پوست‌اندازی را شروع کند اما برای جوانگرایی باید شرایط و امکانات هم فراهم باشد که جوان‌ها را در مسابقات مختلف محک جدی بزند و با توجه به وضعیت مالی نامساعد فدراسیون فوتبال و اعزام نشدن تیم ملی به تورنمنتی و یا برگزاری مسابقه‌‌ای در کشور و.. این موضوع کار کادر فنی را سخت کرده است.

  تیم ملی فوتسال کشورمان  در حالی باید  اوایل سال آینده در بازی‌های مقدماتی آسیایی شرکت کند که تا به امروز این تیم نتوانسته با کادر فنی جدید خود اردویی برگزار و یا در تورنمنتی حضور داشته باشد.در حال حاضر با توجه به درخواست تایلندی‌‌‌‌‌‌ها برای حضور تیم ملی در آن کشور این بهترین فرصت برای کادر فنی تیم ملی، ارزیابی و محک جدی برای بازیکنان جوان در این تورنمنت است.

با این حال درحالی که این فرصت مهیا شده اما پیش از تغییرات مدیریتی در فدراسیون، کمیته فوتسال تصمیم گرفته بجای اعزام تیم بزرگسالان تیم ملی زیر 19 ساله ها عازم تایلند شوند. اینکه چرا چنین تصمیمی گرفته شده ابهاماتی دارد.

در مورد این تصمیم گیری هنوز شفاف سازی صورت نگرفته و حتی برخی اخبار حکایت از این دارد که پیش از تصویب اینکه تیم ملی زیر 19 ساله ها راهی این رقابت ها شود از تیم مس سونگون خواسته شده راهی این رقابت ها شوند اما مسی ها از این دعوت انصراف داده اند.

ظاهرا هماهنگ کننده این تورنمنت به تایلندی ها اعلام کرده که تیم مس با توجه به ملی پوشانی که دارد تیمی منتخب از ستارگان فوتسال ایران است و و به همین دلیل از سوی فدراسیون تایلند نامه ای به این باشگاه زده می شود اما مدیرعامل این باشگاه این دعوت را قبول نمی کند.

در این خصوص وحید شمسایی می گوید: یک بار آقای کامرانی فر از من پرسید که لازم است تیم ملی راهی تایلند شود که من گفتم اگر هزینه با فدراسیون فوتبال است لازم نیست اما ظاهرا خرج سفر را خود میزبان می دهد اما دیگر با من برای تصمیم گیری بابت اعزام تیم مشورت نشد. با توجه به نیازی که برای تیم می بینم حضورمان در این تورنمنت می توانست مفید باشد.

حالا باید منتظر شد و دید چرا کمیته فوتسال در اینباره نظر سرمربی تیم ملی را نگرفته و چرا این اعزام بدون توجه به نیازهای تیم ملی تصمیم گیری شده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها