کد خبر: ۵۰۲۱۷۸
زمان انتشار: ۱۵:۱۲     ۰۴ اسفند ۱۴۰۰
سازمان وظیفه عمومی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در خصوص شرایط اعزام به خدمت سربازی سیاوش یزدانی و بابک مرامند به بیان توضیحاتی پرداخت.
به گزارش پایگاه 598، سازمان وظیفه عمومی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: به استحضار مردم شریف و ورزش دوست و همچنین هواداران محترم فوتبال می‌رساند، پیرو مباحث مطرح شده پیرامون اعزام به خدمت سربازی دو تن از مشمولان ورزشکار شاغل در لیگ برتر فوتبال، بدین وسیله موارد زیر جهت تنویر افکار عمومی اعلام می‌شود.

۱- بر اساس قوانین و مقررات گذشته هر یک از بازیکنان ورزشی در رشته‌های گوناگون که به سن مشمولیت می‌رسند، موظف به اعزام به خدمت هستند، که در قالب تسهیلات ویژه و به منظور کمک به توسعه ورزش کشور و افزایش ماندگاری ورزشکاران حرفه‌ای در باشگاه‌های مربوطه با کسب مجوز‌های لازم اجازه داده شده است، تا خدمت ورزشکاران حرفه‌ای در رشته‌های ورزشی فوتبال، والیبال و بسکتبال در سطح تیم ملی حداکثر تا ۳۰ سال تمام و لیگ برتر حداکثر تا ۲۸ سال تمام به تعویق انداخته شود و بلافاصله پس از اتمام مهلت مذکور به خدمت دوره ضرورت اعزام شوند.

لازم به تاکید است که استمرار فعالیت ورزشکاران پس از اتمام مهلت مقرر در باشگاه‌های مربوطه امکان پذیر نیست. ضمناً عدم حضور به موقع این افراد در خدمت سربازی موجب غیبت آنان شده و در این صورت ادامه فعالیت ورزشی در باشگاه‌ها و تیم ملی را از دست خواهند داد.
 
۲-در خصوص بازیکنان ورزش فوتبال، آقایان محترم سیاوش یزدانی و محمدحسین مرادمند، با توجه به اینکه مجوز فعالیت ورزشی آن‌ها برابر مقررات در باشگاه ورزشی استقلال به پایان رسیده است، نامبردگان باید در زمان اعزام تعیین شده قبلی تاریخ یکم اسفند ماه ۱۴۰۰، به خدمت دوره ضرورت اعزام گردند. البته این ورزشکاران می‌توانند فعالیت ورزشی خود را در یگان‌های نیرو‌های مسلح ادامه داده و در صورت درخواست وزارت ورزش و جوانان و دعوت آن‌ها به تیم ملی، شرکت آنان در اردو‌ها و بازی‌های تیم ملی بلامانع است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها