کد خبر: ۵۰۲۲۷۶
زمان انتشار: ۱۳:۲۳     ۰۷ اسفند ۱۴۰۰
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد:
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به آنچه که «مهار نسبی موج ششم بیماری کرونا» خواند، از مصوبه این ستاد برای سفرهای نوروزی و همچنین نحوه برگزاری کلاس های مقاطع تحصیلی آموزش عالی خبر داد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از ایسنا، دکتر عباس شیراوژن در پیامی توییتری مصوبات ستاد ملی کرونا درباره سفرهای نوروزی را تشریح کرد.

وی در توییتر نوشت: «آخرین خبرها از ستاد ملی کرونا:

۱. با توجه به مهار نسبی موج ششم بیماری کرونا در شرایط فعلی، هموطنان عزیز می توانند برای سفرهای نوروزی به شرط واکسیناسیون کامل (مگر به دلیل عدم گذشت فاصله زمانی ۳ ماهه با دوز قبلی) برنامه ریزی نمایند.

۲. این تصمیم مشروط به عدم اوج گیری مجدد بیماری است. چنانچه رعایت شیوه نامه های بهداشتی نشود و بیماری مجددا اوج بگیرد، در مورد سفرها تصمیم جدید گرفته خواهد شد.

۳. بر همین مبنا کلیه مقاطع تحصیلی آموزش عالی که بدلیل بیماری کرونا، کلاس هایشان غیرحضوری برگزار می شده است، کلاس های آموزشی باید بصورت حضوری برگزار شود.

۴. تصویب الزامات جدید مترتب بر رنگ بندی شهرها که بدلیل جزئیات فراوان پس از ابلاغ مکتوب ، اعلام خواهد شد.»

شیراوژن همچنین از تولید واکسن ایرانی برکت اختصاصی سویه امیکرون پس از اخذ مجوزهای علمی لازم بوسیله دانشمندان ایرانی و توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) خبر داد.

استماع گزارش تلاش‌های وزارت بهداشت در بهره برداری از آموزه های طب ایرانی در موج ششم کرونا در قالب درمانگاه های تخصصی، سلامتکده ها و مشاوره های تخصصی و بررسی ۱۱۰ ایده دریافتی و صدور مجوز ۱۰ عنوان دارو توسط سازمان غذا و دارو، از دیگر موارد مطرح شده در جلسه امروز ستاد ملی کرونا بود که سخنگوی ستاد به آن اشاره کرد.

مصوبه مشروط ستاد کرونا درباره سفرهای نوروزی

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها