کد خبر: ۵۰۲۴۳۲
زمان انتشار: ۱۰:۵۷     ۰۹ اسفند ۱۴۰۰
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خدمت مقدس سربازی نباید قابل خرید و فروش باشد و تعیین تکلیف مشمولان غایب بر عهده ستاد کل نیروهای مسلح است.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از مهر، سید مصطفی میرسلیم در جلسه علنی امروز (دوشنبه ۹ اسفند) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ و در واکنش به پیشنهاد یکی از نمایندگان مبنی بر اینکه مشمولان خارج از کشور باید با پرداخت چند هزار یورو بتوانند سربازی خود را خریداری کنند، گفت: در وهله اول باید این انتقاد را داشته باشم که چرا در این پیشنهاد از واحد پول یورو استفاده شده است و بهتر بود از ریال استفاده می‌شد.

وی بیان کرد: مسئله مهم دیگر آن است که ما نباید خدمت مقدس سربازی را وارد صحنه معاملات و خرید و فروش کنیم. این تلقی که خدمت وظیفه را مسئله‌ای پست بدانیم و سربازی قابل خرید و فروش و معامله باشد، به هیچ وجه قابل قبول نیست.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مشمولان خارج از کشور هم از ظرفیت این آب و خاک استفاده کردند و الان به خارج از کشور رفتند و این افراد هم باید وظایف خود را نسبت به نظام انجام دهند و به خدمت سربازی بروند.

میرسلیم تأکید کرد: از سوی دیگر تعیین تکلیف مشمولان خارج از کشور و دیگر مشمولان برعهده ستاد کل نیروهای مسلح است و ورود ما به این مسئله اشتباه است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها