کد خبر: ۵۰۳۵۴۳
زمان انتشار: ۱۲:۰۹     ۰۹ فروردين ۱۴۰۱
سخنگوی وزارت امور خارجه از ابتکار صلح رئیس شورای عالی یمن استقبال کرد و گفت: طرحی که صنعا با حسن نیت مطرح کرده، حاوی پیام محکمی درباره اراده قاطع نسبت به پایان جنگ، رفع محاصره مردم و حل و فصل سیاسی بحران یمن است.

به گزارش پایگاه 598، سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (سه‌شنبه) نهم فروردین ماه با استقبال از ابتکار صلح رئیس شورای عالی یمن، اظهار داشت: طرحی که صنعا با حسن نیت مطرح کرده است، حاوی پیام محکمی درباره اراده قاطع نسبت به پایان جنگ، رفع محاصره ظالمانه از مردم و حل و فصل سیاسی بحران یمن است و در صورت تعامل جدی و مثبت با آن، می‌تواند بستر مناسبی را در جهت پایان دادن به جنگ جاری فراهم آورد.

سخنگوی وزارت امور خارجه تأکید کرد: امیدواریم در آستانه ماه مبارک رمضان با اولویت دادن به مسائل انسانی و پیشبرد تبادل زندانیان شاهد توقف درگیری‌ها و آشتی ملی در کشور یمن باشیم.

گفتنی است «عبدالقادر المرتضی» رئیس کمیته ملی امور اسرای یمنی از توافق صنعاء با دولت مستعفی منصور هادی خبر داد. در پیام این مقام یمنی آمده است: یک توافق جدید تحت نظارت سازمان ملل شامل مبادله ۲ هزار و ۲۲۳ اسیر از دو طرف حاصل شده است. وی افزود: این مبادله شامل ۱۴۰۰ اسیر از ارتش و کمیته‌های مردمی در ازای ۸۲۳ اسیر از طرف دیگر است که از جمله آن‌ها ۱۶ نفر سعودی و سه نفر هم اهل سودان هستند.

المرتضی تاکید کرد: این توافق مبادله اسرا شامل ناصر منصور هادی، برادر عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن و محمود الصبیحی وزیر دفاع سابق یمن است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها