کد خبر: ۵۰۳۷۳۶
زمان انتشار: ۱۵:۵۹     ۱۵ فروردين ۱۴۰۱
یک سایت آمریکایی با اینکه شانس کمی برای صعود تیم ملی ایران به مرحله حذفی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر قائل شد، نوشت که این تیم می‌تواند اتفاق تازه‌ای را در این جام رقم بزند.

به گزارش پایگاه 598، سایت آمریکایی «Sporting News» درباره همگروهی تیم ملی فوتبال این کشور با تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر نوشت: «ایران برای سومین سال متوالی به جام جهانی می‌آید و در شرایطی که جایگاه نخست آسیا را به خود اختصاص داده، می‌تواند نام خود را بر سر زبان‌ها بیندازد. کسب هشت پیروزی، یک تساوی و یک شکست، برای صدرنشینی ایران در گروه A انتخابی جام جهانی کافی بود و تیم دراگان اسکوچیچ، قاطعانه به جام جهانی صعود کرد.

ایران تیم ۱۵ بار موفق به گشودن دروازه رقبا شده و مهدی طارمی، علیرضا جهانبخش و سردار آزمون باعث شدند این تیم از لحاظ هجومی قدرتمند باشد. با اینکه تیم اسکوچیچ در رده نخست گروه خود در مرحله انتخابی ایستاد، ایران یکی از بی‌تجربه‌ترین تیم‌های مسابقات است و به نظر می‌رسد فاصله زیادی تا صعود به مرحله حذفی داشته باشد. آمریکا تاکنون دو بار با ایران روبرو شده که یکی از آنها به شکست معروف در جام جهانی ۱۹۹۸ مربوط می‌شود.

انگلیس مدعی اصلی صدرنشینی گروه B و شانس سوم قهرمانی جام جهانی محسوب می‌شود. انتظار می‌رود آمریکا هم به‌عنوان تیم دوم بتواند راهی دور حذفی شود، اما برنده پلی‌آف قاره اروپا شانس بیشتری نسبت به آمریکا خواهد داشت.»

برنامه دیدارهای گروه B انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ به شرح زیر است:

۳۰ آبان

انگلیس - ایران، ساعت ۱۶:۳۰، ورزشگاه بین‌المللی الخلیفه

آمریکا - پلی‌آف اروپا (ولز، اوکراین یا اسکاتلند)، ساعت ۲۲:۳۰، ورزشگاه احمد بن علی

۴ آذر

پلی‌آف اروپا (ولز، اوکراین یا اسکاتلند) - ایران، ساعت ۱۳:۳۰، ورزشگاه احمد بن علی

انگلیس - آمریکا، ساعت ۲۲:۳۰، ورزشگاه البیت

۸ آذر

پلی‌آف اروپا (ولز، اوکراین یا اسکاتلند) - انگلیس، ساعت ۲۲:۳۰، ورزشگاه احمد بن علی

ایران - آمریکا، ساعت ۲۲:۳۰، ورزشگاه الثمامه

 

منبع: تسنیم
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها