کد خبر: ۵۰۴۶۳۰
زمان انتشار: ۱۵:۳۱     ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۱
نخستین خیابان غذا یا به اصطلاح فود استریت، در خیابان بدرالزمان قریب با هدف رونق گردشگری و ایجاد نشاط اجتماعی همزمان با عید سعید فطر، راه اندازی خواهد شد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از فارس، محمدجواد خسروی شهردار منطقه 9 تهران گفت: با توجه به تجربه موفق خیابان غذا در خیابان های سی تیر و باب همایون و استقبال شهروندان درصدد برآمدیم تا نخستین استریت فود را در غرب پایتخت راه اندازی کنیم.

وی در در ادامه به فضای مناسب خیابان اجتماعی(بدرالزمان قریب) در منطقه9 برای برگزاری مراسم و فعالیت های اجتماعی و فرهنگی اشاره کرد و گفت: این خیابان خاص با کاربری چند منظوره با محوریت انسان طراحی شده و فضایی مناسب برای ایجاد گذر گردشگری و برپایی جشن‌ها و مراسم‌‌ های آئینی فراهم کرده است.

شهردار منطقه 9 اضافه کرد: در این راستا طی فراخوانی از کافی شاپ‌داران، رستوران داران، فست‌فودها و کافه‌داران برای حضور در نخستین خیابان غذای غرب پایتخت دعوت شده است تا با حضور خود سبب رونق فضای شهری در این قسمت از شهر تهران شوند.

خسروی در ادامه با اشاره به ایجاد این خیابان غذایی در منطقه9 گفت: اولین فود استریت در غرب تهران با 10 کانکس غذایی از انواع برگر و ساندویچ، انواع غذاهای سنتی و ایرانی و فرنگی، نوشیدنی های سرد و گرم و انواع بستنی و آبمیوه به مناسبت عید سعید فطر در محل خیابان بدرالزمان قریب با هدف شور و نشاط اجتماعی و بسترسازی برای توسعه فضاهای جدید گردشگری افتتاح خواهد شد.

وی در خاتمه ساعت کاری غرفه های فود استریت منطقه9 را از ساعت 9 صبح تا 24 نیمه شب عنوان کرد و گفت: به منظور تامین سلامت عمومی شهروندان، فعالیت اصناف این خیابان تحت نظارت کارشناس بهداشت محیط و با استانداردهای وزارت بهداشت اداره می شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها