کد خبر: ۵۰۴۶۴۷
زمان انتشار: ۱۱:۲۰     ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۱
ماتئوش موراویسکی نخست وزیر لهستان بدون ارائه جزئیات بیشتر تایید کرد که کشورش تانک هایی را به اوکراین ارسال کرده‌است.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از ایرنا، موراویسکی در پاسخ به این سوال که آیا لهستان تانک به اوکراین ارسال کرده یا خیر، گفت: بله. وی از افشای جزئیات بیشتر از جمله تعداد تانک های ارسال شده خودداری کرد.

نخست وزیر لهستان همچنین در پاسخ به این سوال که آیا ارسال هواپیما به اوکراین همچنان در حال بررسی است، گفت: هیچ ضرورتی وجود ندارد، چنین خواسته‌هایی وجود ندارد.

در ماه مارس (فروردین) لهستان اعلام کرد که آماده است تمام جت های میگ-۲۹ خود را در پایگاه هوایی رامشتاین در آلمان مستقر کند و آنها را در اختیار ایالات متحده قرار دهد، اما واشنگتن این پیشنهاد غافلگیرکننده را رد کرد.

در حالی که نیروهای روسیه به حملات خود در اوکراین ادامه می دهند، کی یف بارها از غرب خواسته است که فورا تسلیحات بیشتر به ویژه تجهیزات سنگین را تامین کند.

در همین رابطه مقام های آمریکا به خبرگزاری رویترز گفته اند که واشنگتن هم زمان با دیدار مقام های بلندپایه این کشور از کی‌یف، قول کمک تازه‌ای را به ارزش ۷۱۳ میلیون دلار به دولت اوکراین و دیگر کشورهای منطقه بالتیک داده‌اند.

یک مقام ایالات متحده همچنین گفته است که واشنگتن قول کمک نظامی ۳۲۲ میلیون دلاری جداگانه ای به اوکراین داده که مجموع کمک های امنیتی به این کشور را از هنگام آغاز جنگ در ۲۴ فوریه (پنجم اسفند ماه)، به سه میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار می‌رساند.

سرازیر شدن سیل تسلیحات غربی به اوکراین، مسکو را خشمگین کرده و سفیر روسیه در واشنگتن گفته است کشورش در پیام دیپلماتیک، بر غیرقابل پذیرش بودن این وضع تاکید کرده و خواستار پایان این اقدامات شده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها