کد خبر: ۵۰۴۸۷۰
زمان انتشار: ۲۲:۲۰     ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۱
خداحافظ آقای نادر؛
نادر طالب‌زاده، مدیر فرهنگی، فیلمساز، برنامه‌ساز، منتقد و کارشناس ارشد رسانه درگذشت.

به گزارش سرویس فرهنگی پایگاه 598، نادر طالب‌زاده، از پیشکسوتان عرصه هنر و رسانه روز گذشته نهم اردیبهشت بر اثر نارسایی قلبی درگذشت.

طالب‌زاده، مجری برنامه‌های مختلف تلویزیونی از جمله برنامه «عصر» شبکه افق بود.

او همچنین سال‌ها به مستندسازی مشغول بود و در حوزه سینما علاوه ‌بر کارگردانی، جشنواره‌های مختلفی را برگزار کرد. از مهم‌ترین جشنواره‌های جریان‌سازی که او طی این سال‌ها دبیری‌اش را بر عهده داشت می‌توان به جشنواره فیلم «عمار» اشاره کرد. همچنین کنفرانس «افق نو» از دیگر رویدادهایی بود که با دعوت از چهره‌های بین‌المللی در عرصه مبارزه علیه استعمار و استکبار برگزار می‌کرد.

طالب‌زاده چند سال پیش در مراسم بزرگداشتی که برایش در سازمان هنری- رسانه‌ای اوج برگزار شده بود، گفت: برایم سخت بود برخی از صحبت‌ها را بشنوم، این جشن انقلاب است و تحولی در جهان شکل گرفت و من هم در این میدان بودم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌.

من مرهون مرحوم والدینم هستم. انقلاب همچنان پرقدرت است، به عنوان نمونه اربعین مانور خداوندی است. خوشحالم در این محفل در مقاطع مختلف فرصت داشتم افراد مختلف انقلاب را قاب بگیرم و جهاد اینها باید دیده می‌شد؛ افرادی را باید معرفی می‌کردیم، چون انقلاب نیاز به تلاش دارد. من دیده بودم آوینی چگونه به میرشکاک نگاه می‌کند اما او عقیده دارد آزادانه هرچه می‌خواهد را بگوید. مانند رها کردن ببر در میان انسان‌ها، تلویزیون باید فرصت گفت‌وگوی آزاد را بیش از این فراهم کند. تحول انقلاب عرصه‌ای را نشان داد که خارجی‌ها هم آن را درک می‌کنند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها