کد خبر: ۵۰۵۲۶۶
زمان انتشار: ۱۲:۲۳     ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱
وزیر بهداشت گفت: ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از سه دهک پایین کشور از امروز بدون پرداخت حق بیمه به صورت رایگان بیمه سلامت می‌شوند.

به گزارش پایگاه 598، بهرام عین الهی وزیر بهداشت گفت:با تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر پوشش درمانی مردم، وزارت بهداشت سه دهک پایین جامعه را به صورت رایگان تحت پوشش بیمه قرار می دهد.

او می گوید: ما توانسته ایم بیمه همگانی را پس از سال ها امسال محقق کنیم، پنج میلیون و ۴٠٠ هزار نفر به صورت رایگان بیمه می شوند.

عین اللهی افزود: وزارت بهد اشت ۴۰۰ هزار نفر را در دی ماه در حاشیه شهر ها به صورت آزمایشی بیمه کرد و در حدود ۵٠٠ هزار نفر خارج از سه دهک بودند که بعد از خود اظهاری و آزمون وسع تحت پوشش بیمه خواهند شد.

او می گوید که خدمات بستری تا ۹٠ درصد و خدمات سرپایی تا ۷٠ درصد بیمه می شوند و خدمات بر ای همه یکسان است. پیامک به افراد بیمه شده ارسال و از فردا می توانند از این بیمه استفاده کنند.

عین الهی گفت: اقلام دارویی چند نوع است و داروهای ضروری با نسخه های الکترونیکی که توسط پزشک تجویز می شود افراد این داروها را فقط با پرداخت فرانشیز دریافت می کنند. داروهای تقویتی و غیره تحت پوشش بیمه نیست و هدف ما این است که میزان داروهای تحت پوشش بیمه را افزایش دهیم.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها