کد خبر: ۵۰۵۸۵۲
زمان انتشار: ۱۰:۴۱     ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱
دست درویش برای تغییر من باز است؛
یحیی گل‌محمدی در اولین واکنش پس از ناکامی در کسب قهرمانی، نسبت به تمام ابهام‌ها پیرامون او و پرسپولیس اظهارنظر کرد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از ورزش سه، ۴۸ ساعت پس از واگذاری قهرمانی به استقلال و در حالی که یحیی گل‌محمدی شایعات بسیار زیادی را متوجه خود می‌دید، روی آنتن برنامه شب‌های فوتبالی آمد تا به سوالات پیرامون خود، تیمش و آینده کاری با پرسپولیس پاسخ دهد؛ پیش از اینکه او به سراغ محورهای اصلی صحبتش برود، از طرفداران پرسپولیس عذرخواهی کرد و مسئولیت این ناکامی را برعهده گرفت.

گل‌محمدی در این مصاحبه اگرچه از زحمات مدیرعامل پرسپولیس تشکر کرد اما در هشت مورد، گاهی با صراحت و بعضاً در لفافه به نقد عملکرد او پرداخت:

* در سالی که گذشت، ما ۳ مدیرعامل داشتیم. هر سه مدیرعامل تا آنجا که توانستند زحمت کشیدند و جا دارد از آنها تشکر کنم. اما زحماتی که کشیده شده، در کل کافی نبوده است.
* رجوع می‌کنم به صحبت‌های آقای شکوری که گفت به ما اجازه نمی‌دادند بازیکن گران قیمت بخریم و این فقط برای تیم ما بود.
* تیم استقلال چیزی که توانست خیلی خوب مدیریت کند، مدیریت فضای رسانه‌ای، مجازی و داوری و انضباطی و برنامه سازمان لیگ بود. اگر بخواهیم تبریک به تیم استقلال بگوییم، باید به مدیریت مجموعه بگوییم. 
* من آدمی نیستم که بهانه جویی کنم اما مسائلی که گفته می‌شود، مشکلات زیادی برای تیم ما ایجاد می‌کند. از شروع فصل هم دیدید دو سالی که من اینجا بودم ما ۸-۹ بازیکن ملی یا در سطح ملی از دست دادیم. 
* من سه بازی است که بالا نشستم و متاسفانه هیچ اقدامی از طرف باشگاه برای اینکه محرومیت کم شود، انجام نشده است. شاید وقت ندارند اما من واقعا گله‌مند هستم.
* وقتی یک مربی استعفا می‌دهد آینده کاری اش به خطر می‌افتد اما من به خاطر بچه‌ها و تیم این تصمیم را گرفتم تا مدیران تلنگر بخورند و به مشکلات بچه‌ها رسیدگی کنند. اگر هم دوباره برگشتم فقط به خاطر هواداران بود که تجمع کردند.
* ما بازیکن خریدیم اما ۴ ماه پنجره بسته شد و فقط می‌آمدند و تمرین می‌کردند. من بر اساس بودجه باشگاه و شرایطی که برای باشگاه وجود داشت، بازیکن خریدم؛ هرچقدر پول بدهید همانقدر آش می‌خورید.
* مشکلات ما از جایی شروع شد که رادوشوویچ رفت. دلیل رفتنش را هم کسی توضیح نداد و نگفت یک دروازه‌بان که می‌توانست خیلی مشکلات دروازه بانی ما را حل کند، چرا جدا شد؟


ما حتی پول آب معدنی هم نداشتیم. ما همه این بحث‌ها را از یک هوادار گرفتیم و جا دارد از او تشکر کنم که چقدر به تیم ما کمک کرد.

با این حال همه هواداران پرسپولیس پای تلویزیون نشسته بودند تا پاسخ یحیی به سوال‌ها درباره آینده‌اش را ببینند. گل‌محمدی با تایید جلسه یک ساعته روز گذشته که خبرش در "ورزش سه" منتشر شد، گفت که «دست باشگاه را برای تغییر باز» گذاشته و شایعه درخواست غرامت در ازای جدایی را هم تکذیب کرد.

در حالی که از روز گذشته این شایعه در کانالهای مختلف تلگرامی دست به دست می‌شد، یحیی این ادعا را حاصل «ذهن آدمهای مریض» در «فضای آلوده و سمی» خواند و از طرفداران پرسپولیس خواست تا با این شایعات «هوشمندانه» برخورد کنند. سرمربی پرسپولیس همچنین تاکید کرد که «هرگز شکایت» نخواهد کرد.

گل‌محمدی همچنین به حمایت از اعضای کادرفنی خود پرداخت و آنها را افراد «متعهد، سالم و کاری» دانست تا این برداشت در اذهان ایجاد شود که شایعه تغییرات در کادرفنی پرسپولیس و حضور مربی خارجی هم شاید چندان درست نباشد. هرچند که شنیده‌ها حاکی از پیشنهادات به مربیان پرسپولیس از سوی سایر تیم‌ها دارد.

باوجود اینکه یحیی گل‌محمدی در هشت جمله به انتقاد از تیم مدیریتی باشگاه پرسپولیس پرداخت و همچنین گفت که در جلسه با درویش دست او را برای تغییرات در کادرفنی باز گذاشته اما مدیرعامل پرسپولیس در گفتگوی خود با خبرنگار ما هرگونه تغییر در کادرفنی پرسپولیس را تکذیب کرد و به قرارداد طولانی مدتی اشاره کرد که پیش از بازی الهلال با گل‌محمدی امضا شد.


درویش در پاسخ به سوالی پیرامون احتمال تغییر در کادرفنی اظهار داشت: «مگر اینکه آقای گل‌محمدی نخواهد [که در پرسپولیس کار کند] وگرنه ما ادامه خواهیم داد و قرارداد داریم. ما سعی می‌کنیم در بازیهای باقی مانده پرقدرت ظاهر شویم و اگر قهرمان نشدیم حداقل نایب قهرمانی را حفظ کنیم.»

او در مورد انتقادات نیز عنوان کرد: «همیشه اینجوری بوده که وقتی نتیجه نگیریم، انتقاد می‌شنویم. متاسفانه ما دچار یک سری مسائل ناخواسته شدیم؛ آسیب دیدگی‌هایی که گریبان تیم را گرفت و همه این‌ها دست به دست هم داد نتیجه‌ای که می‌خواستیم نگیریم. شما ببینید عیسی آل‌کثیر و وحید امیری و... آنطور مصدوم شدند. اما باید پرقدرت ظاهر شویم تا نایب قهرمانی را بگیریم.»

با این حال باید منتظر تحولات روزها و هفته‌های آینده باشگاه پرسپولیس ماند و دید که نیمکت و حتی صندلی مدیرعاملی پرسپولیس چه سرنوشتی را پیدا خواهد کرد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها