کد خبر: ۵۰۵۸۵۶
زمان انتشار: ۱۱:۰۵     ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱
رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: استمرار تاخیر در پرداخت مطالبات گندمکاران منجر به هدر رفت گندم تولیدی و جایگزینی آن با خوراک دام و طیور می‌شود.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از باشگاه خبرنگاران، عطااله هاشمی رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: بنابر آخرین آمار از ابتدای فصل برداشت تاکنون یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن گندم با ارزش بالغ بر ۲۰ هزار میلیارد تومان خریداری شده که نسبت به پارسال ۱۲ تا ۱۳ درصد رشد داشته است.

به گفته او، تاکنون ۹ هزار میلیارد تومان معادل ۴۰ درصد مطالبات پرداخت شده  که کشاورزان نسبت به این موضوع گلایه مند هستند.

هاشمی می‌گوید: هم اکنون قیمت هر کیلو جو در مبادی ورودی کشور ۱۲ هزار تومان است که تاخیر در پرداخت مطالبات گندمکاران منجر به هدر رفت گندم به سمت خوراک دام و طیور می شود.

رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: تسریع در پرداخت مطالبات گندمکاران ضمن جلوگیری از هدررفت گندم تولیدی، موجب شده میزان خرید و تولید به یکدیگر نزدیک شود.

بنابر پیش بینی مسئولان بنیاد ملی گندمکاران امسال ۶.۵ تا ۷ میلیون تن گندم تولید می‌شود که برآوردها حاکی از آن است که ۵ تا ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تن وارد چرخه خرید شود.

استمرار تاخیر در پرداخت مطالبات گندمکاران پای دلالان به چرخه خرید و جایگزینی آن با خوراک‌دام و طیور را به همراه دارد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها