کد خبر: ۵۰۶۲۹۷
زمان انتشار: ۰۹:۰۸     ۰۴ خرداد ۱۴۰۱
مرگبارترین حادثه از زمان تیراندازی مدرسه سندی هوک؛
منابع خبری از تیراندازی در مدرسه‌ای ابتدایی در ایالت تگزاس آمریکا و کشته شدن دست‌کم ۲۱ نفر در این حادثه خبر دادند.

به گزارش پایگاه 598، ای‌بی‌سی نیوز گزارش داد در تیراندازی در دبستانی در شهر  یووالد در ایالت تگزاس آمریکا دست‌کم ۱۹ دانش آموز و دو بزرگسال کشته شدند.

شبکه خبری الجزیره نیز در این باره گزارش داد که تیراندازی در داخل این مدرسه ابتدایی حوالی ساعت ۱۲:۱۵ بعد از ظهر به وقت محلی تگزاس روی داده است.

مرگبارترین حمله از زمان حادثه مشابه کنتیکت

فرماندار تگزاس اعلام کرده است که مظنون یک جوان ۱۸ ساله ساکن یووالد است.  تیرانداز وارد مدرسه ابتدایی شد و به یک کلت و احتمالاً یک اسلحه بزرگتر مسلح بود. ۲ افسر پلیس در جریان تیراندازی با مظنون زخمی شدند، اما جراحات آن‌ها جدی نیست.

فرماندار ایالت تگزاس در نشستی خبری گفت: گمان می‌رود که فرد مسلح ۱۸ ساله، پیش از اینکه به مدرسه ابتدایی راب در هنگام ظهر حمله کند، مادربزرگش را هدف گلوله قرار داده باشد. مظنون حادثه که سالوادور راموس نام دارد از ساکنان محلی و شهروند آمریکایی است.

فرماندار با اعلام کشته شدن مظنون حادثه گفت: اعتقاد بر این است که او در این تیراندازی با اقدام افسران امنیتی که به این حمله واکنش نشان می‌دادند، کشته شده باشد.

پلیس تگزاس درباره این شخص گفت: به نظر می‌رسد تیرانداز مدرسه به تنهایی عمل کرده است.

کاخ سفید نیز در بیانیه‌ای درباره این حادثه اعلام کرد: رئیس‌جمهور بایدن از اخبار وحشتناک مربوط به تیراندازی در مدرسه ابتدایی در تگزاس مطلع شده است.

این مرگبارترین حادثه از این دست از زمان تیراندازی سال ۲۰۱۲ در مدرسه سندی هوک در ایالت کنتیکت است که در آن، ۲۰ کودک و شش تن از کارکنان مدرسه جان باختند.

اعلام سه روز عزای عمومی و نیمه برافراشته شدن پرچم آمریکا

به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره، بر اساس دستور جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا علاوه بر سه روز عزای عمومی، پرچم های آمریکا بر فراز همه ساختمان های دولتی در داخل و خارجی این کشور به حالت نیمه برافراشته درآمد. پرچم آمریکا بر فراز کاخ سفید هم نیمه برافراشته شد.

این حادثه موجی از ترس را در سراسر آمریکا که هنوز هم از یادآوری حادثه مدرسه سندی هوک می‌ترسند، به وجود آورده است.

در مدرسه راب، بیش از ۵۰۰ دانش آموز درس می‌خوانند و بیشترشان اسپانیایی - پرتغالی و از نظر اقتصادی از خانواده‌های کم برخوردارند.

حادثه تیراندازی در تگزاس، پس از یک سلسله تیراندازی در آمریکا در ماه کنونی میلادی روی می‌دهد. در روز ۱۴ مه، مردی ۱۰ نفر را در یک فروشگاه خواربارفروشی در (محله سیاهپوست نشین) شهر بوفالو ایالت نیویورک به قتل رساند.

تقریبا هر روز در مکان‌های عمومی آمریکا تیراندازی می‌شود

خبرگزاری فرانسه در صفحه کاربری خود در توئیتر نوشت تقریبا هر روز در مکان‌های عمومی آمریکا تیراندازی می‌شود و جنایات مسلحانه در شهر‌های بزرگ مانند نیویورک، شیکاگو، میامی یا سانفرانسیسکو به ویژه از زمان همه گیری کرونا در سال ۲۰۲۰ رو به افزایش است.

بنابراعلام خبرگزاری فرانسه، تاکنون در سال ۲۰۲۲، ۲۰۰ تیراندازی جمعی در آمریکا صورت گرفته است. تیراندازی جمعی به تیراندازی گفته می‌شود که در آن دست کم چهار نفر (به غیر از تیرانداز یا تیراندازان) کشته یا مجروح شوند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها