کد خبر: ۵۰۶۳۱۸
زمان انتشار: ۱۱:۵۳     ۰۴ خرداد ۱۴۰۱
رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت، با اشاره به آلودگی هوای اکثر شهرها تحت تاثیر گرد و غبار، گفت: استفاده از ماسک‌های جراحی سه لایه که اکنون مردم به دلیل شرایط کرونا مصرف می‌کنند، می‌تواند تا بخش زیادی از ذرات گرد و غبار را حذف کند.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از ایسنا، دکتر عباس شاهسونی با اشاره به آلودگی هوای اکثر شهرهای کشور، گفت: متاسفانه عده‌ای در این شرایط به مردم توصیه می‌کنند تا در خانه هم ماسک بزنند که با هیچ عقل و منطقی سازگار نیست.

وی افزود: این موضوع اصلا امکان پذیر نیست. درصورتی که درب و پنجره‌ها بسته باشد هوای خانه برای تنفس مناسب است و مشکلی برای مردم پیش نمی‌آید.

او در خصوص استفاده از ماسک در صورت خروج از منزل و شرایط فعلی گرد و غبار تاکید کرد: استفاده از ماسک‌های جراحی سه لایه که اکنون مردم به دلیل کرونا مصرف می‌کنند می‌تواند تا حد زیادی بخش اعظمی از ذرات را حذف کند و استفاده از آن هیچ مشکلی ندارد.

رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت، اظهار کرد: استفاده از ماسک‌های N۹۵ و P۲ ایده‌آل است اما نمی‌توان مصرف آنها را برای همه مردم توصیه کرد زیرا هم هزینه خرید آن بالا است و هم اینکه وقتی ماسک سه لایه جراحی پاسخ مناسبی دهد دیگر نیازی به مصرف این ماسک‌ها نیست.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها