کد خبر: ۵۰۶۷۶۱
زمان انتشار: ۱۵:۵۲     ۱۲ خرداد ۱۴۰۱
امیرعبداللهیان:
وزیر امور خارجه در گفت‌وگوی تلفنی با همتای سنگاپوری گفت: مداخلات سیاسی در امور فنی آژانس را کاملا غیرسازنده می‌دانیم.

به گزارش پایگاه 598، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (پنجشنبه) ۱۲ خرداد ماه در گفت‌وگوی تلفنی با «ویویان بالاکریشنان» وزیر امور خارجه سنگاپور در خصوص روابط دوجانبه و برخی مسائل و تحولات مورد علاقه دو طرف در عرصه بین‌المللی بحث و تبادل نظر کرد.

 وزیر امور خارجه با اشاره به تعیین و حضور سفیر ایران در سنگاپور و مثبت ارزیابی کردن روند مناسبات دو کشور، بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه مناسبات تأکید کرد.

* مداخلات سیاسی در امور فنی آژانس را کاملا غیرسازنده می‌دانیم

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان در پاسخ به پرسش همتای سنگاپوری خود، با اشاره به ضرورت خاتمه یافتن فضاسازی‌های تصنعی و غیر سازنده در نشست پیش روی حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، تأکید کرد: روند همکاری‌های فنی آژانس و سازمان انرژی اتمی و تایید مکرر صلح آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران از سوی آژانس را نمی‌توان به یک باره با یک اعمال نظر شتاب‌زده سیاسی وارونه جلوه داد.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: در سفر اخیر گروسی به تهران ما با روندی مثبت به توافقی مرضی الطرفین رسیدیم. مداخلات سیاسی در امور فنی آژانس را کاملا غیرسازنده می‌دانیم.

 رویترز روز چهارشنبه گزارش داد که آمریکا، فرانسه، انگلیس و آلمان قطعنامه پیشنهادی با موضوع برنامه هسته‌ای ایران به شورای حکام ارائه دادند و سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران هم خطاب به آمریکا و سه کشور اروپایی گفت: یا می‌توانید گزینه دیپلماسی را دنبال کرده و یا در جهت مخالف اقدام کنید، ما برای هر دو آماده‌ایم.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین در اظهارنظر دیگری تصریح کرد: به هر اقدام غیرسازنده در شورای حکام پاسخ محکم و متناسب می‌دهیم و مسئولیت پیامدهای آن بر عهده آنهایی است که به شورای حکام و گزارش مدیرکل به عنوان اهرم فشار و ابزار بازی‌های سیاسی علیه ایران نگاه می‌کنند. (اینجا بخوانید)

* توافق در دسترس است اگر همه طرف‌ها به دیپلماسی و تعهدات پایبند باشند

امیرعبداللهیان در این گفت‌وگوی تلفنی درباره مذاکرات وین نیز به جدی بودن جمهوری اسلامی ایران برای رسیدن به یک توافق خوب، پایدار و قوی اشاره و تأکید کرد: توافق در دسترس است؛ اگر همه طرف‌ها با واقع بینی به دیپلماسی و تعهدات و نه تهدید، پایبند باشند.

بالاکریشنان وزیر امور خارجه سنگاپور نیز در این گفت‌وگوی تلفنی با رو به رشد ارزیابی کردن مناسبات بین دو کشور و عبور سنگاپور از بحران کرونا، بر آمادگی کشورش برای توسعه و گسترش بیش از پیش روابط در همه عرصه ها به خصوص در زمینه‌های مورد اهتمام مشترک تأکید کرد.

وزیر امور خارجه سنگاپور همچنین از امیرعبداللهیان برای سفر به این کشور دعوت کرد و مناسبات دو کشور را حائز اهمیت خواند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها