کد خبر: ۵۰۶۹۸۵
زمان انتشار: ۱۲:۲۷     ۱۸ خرداد ۱۴۰۱
رفتار ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تغییر می‌کند؛
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه ایران باید تاکتیک و رفتار خود در قبال آژانس را تغییر دهد،گفت: این هشداری برای آنهاست که بدانند اگر کشوری مانند ایران از هر لحاظ همکاری می‌کند باید نسبت به آن رویکرد متفاوتی داشته باشند.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از تسنیم، فداحسین مالکی عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در واکنش به ارسال گزارش آژانس درباره برنامه هسته‌ای ایران به آژانس حکام، اظهار کرد: شاید علت این کار را حسن نیت بیش از حد ایران نسبت به آژانس باشد چرا که کارشناسان آژانس هر زمانی که خواستند به ایران آمدند و همه نوع همکاری با آژانس بین المللی انرژی اتمی را داشتیم که با این شرایط لازم است نگاه و رویکردمان نسبت به آژانس تغییر کند.

وی افزود: آژانس بین المللی انرژی اتمی از همکاری ایران سوء استفاده کرده است و ضروریست که از این پس رفتار ما در مقابل آژانس تغییر کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه ایران باید تاکتیک و رفتار خود در قبال آژانس را تغییر دهد، ادامه داد: این هشداری برای آنهاست که بدانند اگر کشوری مانند ایران از هر لحاظ همکاری می‌کند باید نسبت به آن رویکرد متفاوتی داشته باشند تا کشورهایی که همکاری ندارند.

مالکی با بیان اینکه لازم است که از این پس همکاری ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بر اساس چهارچوب متوازن باشد، اضافه کرد: یعنی باید اگر آژانس همکاری و رفتار درستی با ما داشتند ما هم با آنها همکاری کنیم.

وی با تاکید بر اینکه ارسال گزارش از سوی آژانس بین المللی انرژی اتمی به شورای حکام علی رغم همکاری‌ها ایران ، قطعا اقدامی سیاسی است، گفت:آقای گروسی با این اقدام خود نشان داد که تحت فشار لابی صهیونیست‌ها و آمریکا قرار دارد.

نماینده مردم زابل در مجلس تاکید کرد: معتقدم با این اقدام آژانس و ارسال گزارش به شورای حکام لازم است که استراتژی و برنامه ریزی جدیدی را در قبال همکاری با آژانس تعریف کند تا دیگر شاهد چنین برخوردهایی نباشیم.

مالکی همچنین در واکنش به تلاش سه کشور اروپایی در نشست شورای حکام برای صدور قطعنامه درباره ایران گفت: آنچه که مسلم است، اگر قطعنامه‌ای هم علیه کشورمان صادر شود قطعا ماهیت آن با گذشته متفاوت خواهد بود چون ایران در چند سال اخیر نهایت همکاری را با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی داشته است به طوری که آمریکایی‌ها در مقاطعی اعلام کردند که ایران با آژانس همکاری خوبی داشته است.

به گزارش تسنیم ، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی عصر امروز درباره جلسه شورای حکام و اظهارات اخیر رئیس سازمان بین المللی انرژی اتمی درباره کشورمان جلسه فوق العاده دارد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها