کد خبر: ۵۰۸۹۲۳
زمان انتشار: ۰۹:۰۸     ۱۶ تير ۱۴۰۱
در آستانه مراسم عرفه، دولت عراق با اشاره به استقبال زائران ایرانی برای تشرف به کربلا، از پذیرش ۵۰ هزار ایرانی تا روز عرفه خبر داد.

به گزارش پایگاه 598، مرزهای زمینی با عراق از ۱۳ تیرماه برای زائران انفرادی و خارج از چارچوب سازمان حج و زیارت برقرار شد و مشتاقان زیارت امام حسین علیه‌السلام در عرفه تا ۱۸ تیرماه می‌توانند از مرزهای مهران و شلمچه عبور کنند.

در ابتدای برقراری سفرهای زمینی عتبات قرار بود تا روزانه ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از مرزهای زمینی به عراق اعزام شوند که بر اساس برنامه‌ریزی سازمان حج و زیارت ۷۰ درصد این سهمیه به مرز مهران اختصاص یافت.

با این وجود، اکنون دولت عراق اعلام کرده که در مجموع ۵۰ هزار ایرانی را برای ایام عرفه پذیرش می‌کند که در حال حاضر نیمی از این سهمیه تکمیل شده است.

برخی این امر را محدودیتی از سوی دولت عراق عنوان می‌کنند، اما با توجه به پیش‌بینی مسؤولان، در فرصت باقی‌مانده بیش از این تعداد هم عازم عتبات نخواهند شد.

علاوه بر این، سال‌های گذشته تعداد زائران ایرانی امام حسین علیه‌السلام در مراسم دعای عرفه ۲۵ هزار نفر بود که امسال این تعداد ۲ برابر شده است.

کمتر از سه روز تا مراسم دعای عرفه مانده است و در روزهای اخیر بسیاری از مشتاقان زیارت عتبات از مرزهای زمینی به عراق سفر کرده‌اند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها