کد خبر: ۵۰۹۱۱۲
زمان انتشار: ۰۹:۴۱     ۲۰ تير ۱۴۰۱
پیام تبریک نخست‌وزیر هند به رئیس‌جمهور؛
رئیس‌جمهور با اشاره به رایزنی‌ها و دیدارهای دیپلماتیک پرشمار و فشرده مقامات ایران و قطر در ماه‌های اخیر اظهار داشت: این دیدارها و رایزنی‌ها تأثیر مثبتی بر روند اجرای توافقات میان دو کشور دارد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از تسنیم، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور روز گذشته در گفتگوی تلفنی عیدانه با «شیخ تمیم بن حمد آل‌ثانی» امیر قطر، با تبریک عید سعید قربان به وی، دولت و ملت قطر گفت: امیدوارم خداوند به‌مناسبت این عید بزرگ برکات خود را بر مردم ایران و قطر و امت اسلامی نازل کند.

رئیس جمهور با اشاره به رایزنی‌ها و دیدارهای دیپلماتیک پرشمار و فشرده مقامات دو کشور در ماه‌های اخیر افزود: این دیدارها و رایزنی‌ها تأثیر مثبتی بر روند اجرای توافقات میان دو کشور دارد.

«شیخ تمیم بن حمد آل‌ثانی» امیر قطر نیز در این گفتگوی تلفنی متقابلاً عید سعید قربان را به آیت‌الله رئیسی، دولت و ملت ایران و نیز رهبر معظم انقلاب اسلامی تبریک گفت و تصریح کرد: امیدوارم به‌برکت این عید، خیر و نعمت نصیب ملت‌های قطر و ایران و ملت‌های مسلمان شود.

امیر قطر همچنین از روند رو به گسترش روابط دو کشور و اجرای توافقات فی‌مابین اظهار رضایت و خرسندی کرد.

تبریک نخست‌وزیر هند به رئیسی به‌مناسبت عید قربان

آقای «نارندرا مودی» نخست‌وزیر هند در پیامی با تبریک عید سعید قربان به آیت‌الله رئیسی، برای ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران صلح، دوستی و موفقیت آرزو کرد و برگزاری این عید توسط 200 میلیون مسلمان هندی را نمادی از صلح و دوستی بین ادیان مختلف در هند دانست.

رئیس‌جمهور نیز در پاسخ به پیام تبریک آقای نارندرا مودی نخست‌وزیر هند ضمن تشکر از ایشان و تبریک متقابل به دولت و مردم هند خصوصاً جمعیت 200میلیونی مسلمانان هند، برای صلح و دوستی بین تمام مردم هند و امنیت، رفاه و توسعه در منطقه آرزوهای نیک خود را بیان داشت و بر اهمیت حفظ ویژگی تاریخی هند به‌عنوان سرزمین احترام به ادیان و جماعات معنویت‌گرا تأکید کرد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها