کد خبر: ۵۱۰۱۲۳
زمان انتشار: ۱۴:۲۴     ۳۰ تير ۱۴۰۱
سرمربی پرسپولیس با رد کهکشانی بودن تیم امسال گفت: شاید پرسپولیس یک مقدار زودتر شروع کرد و این تصور به وجود آمد که تیم ما کهکشانی است درحالی که این طور نیست.

به گزارش پایگاه خبری 598 به نقل از مشرق، لقب کهکشانی از سال ها پیش متعلق به پرافتخارترین تیم اسپانیا و اروپاست. تیم فوتبال رئال مادرید یکی از بزرگترین و پر افتخارترین باشگاه‌های فوتبال در جهان است و همه ساله به دنبال جذب بازیکنان بزرگ نیز می‌رود. بازیکنانی که با ورود خود به این تیم در سال‌های گذشته، لقب کهکشانی‌ها را برای این تیم اسپانیایی به ارمغان آورده اند. لقبی که شاید تنها برازنده این تیم در دنیای فوتبال باشد اما شاید پرستاره ترین تیم رئال مادرید مربوط به حدود ۲۰ سال پیش باشد.

آغاز کاربرد اصطلاح " کهکشانی ها" به دوران سیاست فلورنتینو پرز، رئیس باشگاه رئال مادرید بازمی‌گردد که در هر فصل حداقل یک ابرستاره کلاس جهانی را به ترکیب رئال مادرید اضافه می‌کرد. امروزه واژه کهکشانی ممکن است برای اشاره به تمام سوپراستارهای فوتبال، صرف نظر از بازی کردن یا نکردن برای رئال مادرید، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تیمی که در یک پروسه چهار، پنج ساله لوئیس فیگو (با قیمت ۶۲ میلیون یورو)، زین الدین زیدان (با قیمت ۷۷ میلیون یورو)، رونالدو (با قیمت ۴۶ میلیون یورو)، دیوید بکام (با قیمت ۳۷ میلیون یورو) و ... را خریداری کرد اما این تیم چند سال ناکام ماند تا در نهایت " پرز" از سمت خود برکنار شود!

حالا یحیی گل محمدی سرمربی با تجربه پرسپولیس اصلا تمایلی ندارد که تیمش را با لقب " کهکشانی ها" صدا بزنند.

سه شنبه گذشته و دقایقی پیش از شروع بازی تدارکاتی پرسپولیس و نساجی مازندران که با تساوی ۳ بر۳ به پایان رسید، فرصتی دست داد که گپ کوتاهی با " یحیی گل محمدی" بزنیم.

گل محمدی: نه؛ این پرسپولیس کهکشانی نیست/ رئال مادرید با همین لقب نابود شد!/ فقط ببینید چه ستاره هایی از پرسپولیس جدا شده اند

اولین پرسش نگارنده در خصوص خریدهای تابستانی سرخپوشان و لقب " کهکشانی ها" بود که " یحیی گل محمدی" با لبخند گفت: کدام کهکشانی؟ ما بازیکنان خوبی در چند پُست خریدیم که می توانند به پرسپولیس کمک کنند اما دادن لقب کهکشانی یا کهکشانی ها اصلا و ابدا درست نیست. شما اگر دقت کرده باشید تیم های رقیب هم خریدهایی در پُست های مختلف انجام داده اند. شاید پرسپولیس یک مقدار زودتر شروع کرد و این تصور به وجود آمد که تیم ما کهکشانی است درحالی که این طور نیست.

وی ادامه داد: شما لطفا بروید، تحقیق کنید و ببینید چه بازیکنانی در دو، سه سال اخیر از پرسپولیس جدا شده اند. ستاره های بزرگی از تیم رفته اند و ما این فصل برای پُر کردن جای خالی آنها خرید کرده ایم. بازیکنان خوبی هم خریده ایم که در تمرینات و بازی های دوستانه عالی ظاهر شده اند. گروهی هم از قدیمی ها بودند که امروز با انگیزه فراوان به تیم کمک می کنند اما این لقب و حرف های این چنینی بار روانی اضافی به تیم وارد می کند.

سرمربی پرسپولیس خاطر نشان کرد: فوتبالدوستان به خوبی به خاطر دارند که حدود ۲۰ سال پیش همین القاب به خاطر خرید فیگو، رونالدو، زیدان و ... به رئال مادرید داده شد اما در نهایت چه شد؟ این تیم پس از یک قهرمانی اروپایی و لالیگا، سه سال متوالی اگر اشبته نکنم نتوانست جام بگیرد و نابود شد! تازه آن تیم واقعا کهکشانی بود و ابرستاره های دنیای فوتبال را خریده بود. بنابراین چنین بحث هایی در خصوص پرسپولیس جالب نیست.

گل محمدی در پایان گفت: شما می دانید ما هنوز مهاجم می خواهیم و نتوانستیم این ضعف خود در فصل گذشته را مرتفع کنیم و دیگر هم نمی خواهم به آن بپردازم اما امیدوارم زودتر بتوانیم در این بخش پرسپولیس را تقویت کنیم.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها