کد خبر: ۵۱۰۹۴۶
زمان انتشار: ۰۹:۰۰     ۱۰ مرداد ۱۴۰۱
ورزش سجادی:
وزیر ورزش و جوانان گفت: قرارداد مارک ویلموتس‌ یک سونامی‌ در ورزش‌ بود که همه باید تلاش کنیم تا نظیر آن دیگر تکرار نشود.

به گزارش پایگاه خبری 598 به نقل از مشرق، حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان یکشنبه شب با حضور در یک برنامه تلویزیونی، پاسخگوی سوالات مختلف بود.

وزیر ورزش در آغاز این برنامه در خصوص طرح آزادسازی سواحل و تدبیر وزارت ورزش درباره این طرح گفت: فدراسیون نجات‌غریق یکی از فدراسیون‌های فعال ماست که در کنار وزارت کشور زحمات زیادی برای اجرایی شدن این طرح کشید.

سجادی افزود: سایت‌های مختلفی در اختیار مدیران ورزشی قرار داشت که با استقرار منجیان غریق به صورت سازمان یافته در اختیار مردم قرار گرفته است. بیش از هزار نفر هم به صورت برخط آماده به خدمت هستند تا در مواقع ضروری کمک کنند اما در هیئت‌های فعال ما در استان‌های گیلان و مازندران، طرح جدیدی برای تابستان امسال طراحی شد و این طرح تقدیم هیئت دولت شد. دوست ندارم از واژه روش سنتی استفاده کنم، طرح جدید با توجه به فن‌آوری روز از آی تی خوبی برخوردار است و قابلیت اجرا در هر سه استان شمالی و جنوبی و حتی در جزایر ما را دارد.

وزیر ورزش با اشاره به حمایت‌های صورت گرفته از این طرح، اظهار داشت: این طرح نیازمند حمایت مالی و هماهنگی با وزارت کشور بود که درنهایت تصویب شد. همچنین طرح نیازمند ۲۰۰ میلیارد تومان پول بود و رئیس جمهور تاکید داشت حق مردم این نیست که با خاطرات تلخ به خانه برگردند.

وی گفت: خوشبختانه طرح مورد تصویب وزارت کشور قرار گرفت و با همکاری فدراسیون و هیئت‌های مستقر در استان‌های شمالی کار خود را شروع کرده و نیازمند تجهیزات است. سامانه ای در اختیار گردشگران قرار می‌گیرد که در صورت هر حادثه اطلاع‌رسانی خواهد شد. این طرح به زودی فراگیر می‌شود، طرحی که در منطقه بی‌نظیر است و  می‌تواند به گردشگری ما کمک کند.

وزیر ورزش در واکنش به پرونده ویلموتس گفت: در آستانه یک سالگی تحویل گرفتن وزارت ورزش هستیم و اگر بخواهم شرایط را توضیح بدهم، خروجی خوبی نخواهد داشت. یکی از این شرایط فدراسیون فوتبال بود. فدراسیونی که از سال ۲۰۱۶ سرخابی‌ها در آن در خطر تعلیق بودند. مقروض بود و آرزوی واگذاری این دوباشگاه وجود داشت که خدا را شکر محقق شد. تکالیف فراوانی برای استاندارسازی وجود داشت.

وی تصریح کرد: امروز با افتخار با همکاری کمیسیون فرهنگی کلیات نظام باشگاهداری تصویب شد. در این فوتبال یکسری تکالیف باید انجام می‌شد که روی زمین مانده بود.خوشبختانه سریع‌ترین صعود به جام جهانی رخ داد. در حال حاضر تیم بسیار خوبی داریم و به موفقیت آن امید داریم. بحث جرائم ظاهر کار است. من دیروز از سرپرست فدراسیون گزارش خواستم و ابعاد پرونده ویلموتس را خواستار شدم که از نظر من این پرونده سونامی ویلموتس در ورزش کشور است. 

سجادی بیان کرد: امیدوارم در فوتبالمان دیگر پرونده ویلموس۲ نداشته باشیم چون اگر اهمال کنیم، احتمال آن وجود دارد. در دنیا یک فلرپلی مالی در قراردادها وجود دارد. معمولا باشگاه ها در سقف بودجه مذاکره می‌کنند ولی اینجا معرف و واسطه‌ها پول می‌گیرند و من امیدوارم روزی دست دلال‌ها کوتاه شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها