أمیرالمؤمنین علی علیه السلام: اِعلَموا أنَّ الأمَلَ یُسهی العَقلَ و یُنسی الذِّکرَ ***بدانید که آرزو خرد را دچار غفلت می سازد و یاد خدا را به فراموشی می سپارد. ***

امیرالمؤمنین حضرت علی علیه السلام: منْ أَحَدَّ سِنَانَ الْغَضَبِ لِلَّهِ، قَوِيَ عَلَى قَتْلِ أَشِدَّاءِ الْبَاطِلِ. *** هر كه سر نيزه خشم خود را بخاطر خدا تيز كند، در نابود كردن سخت ترين باطلها توانا بود.

      
کد خبر: ۵۱۱۰۵۲
زمان انتشار: ۱۲:۵۷     ۱۰ مرداد ۱۴۰۱
حمیدرضا صارمی مطرح کرد؛
معاون شهرسازی و معماری شهرداری با اشاره به ضرورت ساخت مسکن استیجاری توسط شهرداری، گفت: وزارت راه و شهرسازی تمایل دارد حوزه ساخت مسکن در تهران را به شهرداری واگذار کند و مذاکرات ادامه دارد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از مهر، حمیدرضا صارمی با بیان اینکه قرارگاه مسکن زمانی در شهر تهران شکل گرفت که فقر مسکن در شهر تهران مشکلاتی را ایجاد کرده بود، گفت: از همه مهم‌تر اینکه شاخص دسترسی به مسکن برای بخش زیادی از جامعه سخت و یا غیر قابل امکان شده بود.

وی با بیان اینکه مهمترین سیاست شهردار پایتخت این است که شهرداری به عنوان یک نهاد خدمت‌رسان نباید نسبت به چالش‌های شهروندان بی تفاوت باشد، افزود: این در حالی است که نهاد حاکمیت حوزه مسکن یعنی وزارت راه و شهرسازی نیز تمایل دارد این حوزه را به شهرداری تهران به دلیل دسترسی‌ای که به این بخش دارد، واگذار کند و در این رابطه نیز مذاکراتی در حال انجام است و پیش بینی می‌شود که پیامدهای خوبی به همراه داشته باشد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران ادامه داد: شکل‌گیری قرارگاه مسکن بر اساس منفعت مالی شهرداری تشکیل نشده بلکه بر اساس رویکرد منافع عمومی بوده است؛ شهروندانی که خانه ندارند و یا سهم هزینه تهیه مسکن در سبد خانوار آنها زیاد است، مجبور هستند تا از هزینه‌های دیگر خانواده مانند سلامت و آموزش کم کنند تا هزینه مسکن تأمین شود. این رویکرد در آینده ما را با شهروندان بیمار و دچار آسیب رو به رو می‌کند.

وی با اشاره به اینکه منفعتی که شهرداری در این حوزه می‌برد، این است که شهروند سالم و شادابی در شهر داشته باشد، بیان کرد: امروز در بحث مسکن سودآوری هدفمان نیست، بلکه آرامش جامعه هدف اصلی شهرداری تهران است.

صارمی در ادامه با اشاره به سیاست شهرداری تهران در ساخت مسکن استیجاری یادآور شد: یکی از سیاست‌هایی که تاکنون در حوزه مدیریت شهری اجرایی نشده، مسکن استیجاری است. ما شهروندانی را در تهران داریم که قدرت صاحب‌خانه شدن را ندارند مانند زنان سرپرست خانوار، آسیب دیدگان اجتماعی، افراد مسنی که خانه ندارند و زوج‌های جوانی که در ابتدای زندگی نمی‌توانند خانه‌ای تهیه کنند.

وی تاکید کرد: شهرداری تهران می‌تواند با زمین‌هایی که در مناطق شهری در اختیار دارد، از طریق قرارداد با یک سرمایه‌گذار اقدام به ساخت خانه‌های استیجاری کند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها