کد خبر: ۵۱۱۳۳۸
زمان انتشار: ۰۹:۱۴     ۱۳ مرداد ۱۴۰۱
سخنران مراسم مسجد مقدس جمکران با اشاره به این که اکثریت جوانان امروز بازیگران و فوتبالیست های آن طرف دنیا را بیشتر از امامشان می شناسند و برخی ها حتی اسم نهج البلاغه را هم نشنیده اند، گفت: پیش از انقلاب و در سال 52 آیت الله خامنه ای دوره نهج البلاغه خوانی تشکیل می دهند و می گویند اگر مردم فقط با ظاهر نهج البلاغه آشنا می شدند الان وضعیت ما این نبود.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حمید رضا مهدوی ارفع در مراسم شب ششم محرم در مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه ما تنها ملتی هستیم که در تاریخ معاصر بدون وابستگی به احدی فقط با اتکاء به خدا و فرهنگ امام حسین(ع) حکومتی را به زیر کشیدیم که عقبه آن نظام سلطه بود، اظهار کرد: از پیروزی انقلاب اسلامی تا امروز در یک مسابقه نفس گیر با تمام دنیا مبارزه کردیم و سربلند بیرون آمدیم.

وی ادامه داد: اگر این دستاوردها، پیشرفت ها، نوآوری ها و افتخارآفرینی ها را برای خودمان و فرزندانمان روشن نکنیم به راه دشمن رفتیم چرا که راهبرد دشمن ایجاد فضایی منفی و تاریک از نظام است.

استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر اینکه امتی که زمانه و ظرفیت ها، استعداد ها و توانایی هایش را نمی شناسد به راحتی در اوج قدرت زمین می خورد، گفت: سید رضی نمونه شیعه واقعی بود که ظرفیت خودش و زمانه اش را به خوبی شناخت و هنر خود را در بهترین شکل به کار گرفت.

مهدوی ارفع افزود: در زمان سید رضی در فضای سیاسی جامعه گشایشی ایجاد شد و خدا به ایشان توفیق داد نهج البلاغه ای نوشت که کتابی کاملا حکومتی است و امروز دنیا مبهوت ابعاد سیاسی، اجتماعی و حکومتی این کتاب ارزشمند است.

وی با اشاره به اینکه اکثریت جوانان امروز بازیگران و فوتبالیست های آن طرف دنیا را بیشتر از امامشان می شناسند و برخی ها حتی اسم نهج البلاغه را هم نشنیده اند، گفت: پیش از انقلاب و در سال 52 آیت الله خامنه ای دوره نهج البلاغه خوانی تشکیل می دهند و می گویند اگر مردم فقط با ظاهر نهج البلاغه آشنا می شدند الان وضعیت ما این نبود.

مسئول نهضت جهانی نهج البلاغه خوانی ادامه داد: ایشان سال 59 پس از انقلاب در یک سخنرانی عنوان می کنند که نهج البلاغه کتاب تدوین شده انقلاب اسلامی است که می توان آن را آیین نامه انقلاب دانست؛ چرا که امروز شرایط مشابه زمان حکومت امیرالمومنین(ع) و روزگار، روزگار نهج البلاغه است.

مهدوی ارفع با تاکید بر اینکه 30 سال بعد ایشان که رهبر انقلاب هستند عنوان می کنند که جلسات نهج البلاغه خوانی داشته باشید؛ ولی باز هم توجهی به این کتاب شریف نمی شود، تصریح کرد: قدر این کتاب شناخته نشده و باید وقت بگذارید و کم کم نهج البلاغه را بخوانید از ترجمه فارسی آن شروع کنید و هر جا را متوجه نشدید علامت بگذارید و رد شوید ما در نهضت نهج البلاغه خوانی کمک می کنیم تا بتوانید به خوبی این کتاب را بخوانید و معانی آن را درک کنید.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها