کد خبر: ۵۱۲۱۸۹
زمان انتشار: ۱۱:۰۷     ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
فرمانده ستاد مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت:در شبانه روز گذشته ۳۴۲ بیمار جدید در مراکز درمانی تهران بستری شده اند.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علیرضا زالی گفت: در حال حاضر ۱۸۰۰ بیمار کرونا در بیمارستان‌های استان تهران بستری شده اند که ۵۶۲ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های تهران بستری هستند. بررسی‌ها در عرصه ملی و استان‌های دیگر نشان می‌دهد که اگر دچار تغییر آماری خاصی از اواسط هفته آینده نشویم احتمالا شاهد فرایند کاهشی باشیم.

به گفته وی در شبانه روز گذشته ۳۴۲ بیمار جدید در مراکز درمانی تهران بستری شده اند که ۶۸ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند. میزان آمار مراجعه کننده ما در بخش‌های سرپایی و بستری کاهش چشمگیری نداشته است. در شبانه روز گذشته در حدود چهار هزار و ۵۰۰ نفر به صورت سرپایی به بخش‌های درمانی و بالغ بر ۹۵۰ بیمار به مراکز بهداشتی به صورت سرپایی در تهران مراجعه کرده اند.

فرمانده ستاد مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران ادامه داد:در حال حاضر موثر‌ترین راه برای پیشگیری از ابتلا استفاده از ماسک و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است. افرادی فاقد علائم بیماری هستند و هنوز یک پنجره طلایی برای تکمیل واکسیناسیون برای آن‌ها فراهم است.

او گفت: استقبال خوبی از انجام واکسیناسیون در دز‌های تلفیقی در تهران و به خصوص افراد نیازمند تلقیح واکسن کرونا نشده است. حدود ۲۷ میلیون دز واکسن تزریق شده است. افرادی که به هر دلیلی دچار بیماری کرونا شده اند بین چهار تا شش هفته بعد از بهبودی اقدام به تزریق واکسن کنند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها