کد خبر: ۵۱۲۵۷۲
زمان انتشار: ۱۱:۰۲     ۰۲ شهريور ۱۴۰۱
معاون اول قوه قضاییه:
معاون اول قوه قضاییه در خصوص تعیین تکلیف آزمون وکالت گفت: این موضوع امروز تعیین تکلیف می‌شود، اگر مجلس قانونی را که ابهام دارد تفسیر کند و شورای نگهبان تأیید کند برای همه لازم الاجرا است.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از مهر، حجت‌الاسلام محمد مصدق معاون اول قوه قضائیه در حاشیه اولین جشنواره تجلیل از کارکنان ساعی زندان‌های سراسر کشور در جمع خبرنگاران درپاسخ به این سوال که به گفته پلیس برخی از سارقان سوابق متعددی از سرقت دارند و به طور مثال ۴۰ تا ۵۰ بار سابقه دارند و احکامی که برای آنها در نظر گرفته می‌شود بازدارنده نیست، گفت: این گزارشات که مطرح می‌شود درست نیست و کسی که به طور مثال ۵۰ بار سابقه دارد قانون اجازه نمی‌دهد که آزاد شود.

وی افزود: با این حال ممکن است یک نفر در زندان بگوید متنبه شدم و آزاد شود و بعداً در جامعه مرتکب جرم شود. الحمدلله پلیس به وظایف خود بسیار خوب عمل می‌کند ولی باید مجدانه عمل کند. قوه قضائیه با افرادی که آرامش جامعه را برهم می‌زند به جد برخورد می‌کند و پلیس هم باید با جدیت با این افراد برخورد کند تا جامعه به آرامش برسد.

معاون اول قوه قضائیه در پاسخ به سوالی مبنی براینکه بحث آزمون وکالت اکنون در مجلس در حال بررسی است، بالاخره تکلیف آزمون وکالت چه می‌شود؟ گفت: امروز تکلیف روشن می‌شود، نظر من این است که مجلس قانونی را اگر ابهام دارد تفسیر کند و شورای نگهبان تأیید کند برای همه لازم الاجرا است و کسی حق ندارد تمکین نکند.

معاون اول قوه قضائیه گفت: ابهامی در این رابطه مطرح است که امروز مجلس در این زمینه جلسه دارد و ابهام را رفع می‌کند و بعد هم مصوبه مجلس به تأیید شورای نگهبان می‌رسد و بعد برای همه از جمله قوه قضائیه لازم الاجرا است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها