أمیرالمؤمنین علی علیه السلام: اِعلَموا أنَّ الأمَلَ یُسهی العَقلَ و یُنسی الذِّکرَ ***بدانید که آرزو خرد را دچار غفلت می سازد و یاد خدا را به فراموشی می سپارد. ***

امیرالمؤمنین حضرت علی علیه السلام: منْ أَحَدَّ سِنَانَ الْغَضَبِ لِلَّهِ، قَوِيَ عَلَى قَتْلِ أَشِدَّاءِ الْبَاطِلِ. *** هر كه سر نيزه خشم خود را بخاطر خدا تيز كند، در نابود كردن سخت ترين باطلها توانا بود.

      
کد خبر: ۵۱۳۴۱۱
زمان انتشار: ۱۱:۵۵     ۱۷ شهريور ۱۴۰۱
منابع خبری از کشته شدن «المهدی دنقو» سرکرده داعشی در لیبی خبر دادند.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از تسنیم، سرتیپ «میلود الزوی» سخنگوی نیروهای ویژه لیبی از کشته شدن «المهدی دنقو» سرکرده داعشی در این کشور خبر داد.

دنقو که در سال 1981 در سرت لیبی متولد شده بود در کشتار 22 نفر از مسیحیان قبطی مصر که در سال 2015 در سرت به وقوع پیوست، دست داشت.

«مصطفی بکری» روزنامه‌نگار و چهره رسانه‌ای مصری اعلام کرد : «المهدی دنقو  تروریست به هلاکت رسید. نیروهای مسلح لیبی موفق به کشتن وی شدند تا به این ترتیب جزای خود را ببیند.

المهدی دانگو، ملیت لیبیایی، در سال 1981 در شهر سرت به دنیا آمد و در کشتن 22 نفر از مسیحی قبطی مصر در سال 2015 نقش داشت.

سرلشکر« خالد المحجوب» از نیروهای شرق لیبی گفت: مهدی دنقو یکی از خطرناک ترین تروریست ها و عامل  کشتار 21 مسیحی قبطی مصری در سرت بود.

وی افزود: در علمیات نیروهای نظامی لیبی علاوه بر کشته شدن دنقو، «اسمان نور» یکی دیگر از عناصر داعشی که به همراه دنقو بود، دستگیر شد.

ویدئویی که 15 فوریه 2015 توسط داعش منتشر شد گروهی از شبه نظامیان این گروه در لیبی را نشان می داد که مسیحیان قبطی مصری را که پیشتر ربوده شده بودند، به سمت سواحل اطراف شهر سرت هدایت و پس از آن سرشان را از بدن جدا می کنند.
دولت مصر پس از این جنایت تروریستی یک هفته عزای عمومی برای کشته شدگان اعلام کرد.
عناصر گروه تروریستی داعش در شمال و شرق آفریقا فعال هستند و نیروهای وابسته به این گروه هرازگاهی با انجام عملیات های تروریستی مردم بی گناه را به قتل می رسانند. 
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها