کد خبر: ۵۱۴۳۴۰
زمان انتشار: ۱۱:۰۷     ۲۹ شهريور ۱۴۰۱
رئیس دانشگاه آزاد دلایل منطقی بودن افزایش شهریه این دانشگاه را توضیح داد و گفت: دانشجویانی که شهریه برای آنها بالا است، می‌توانند به دانشگاهی که شهریه پایین‌تری دارد درخواست جابه‌جایی دهند.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از مهر، محمدمهدی طهرانچی درباره اعتراض دانشجویان مبنی بر افزایش غیرمنطقی شهریه دانشگاه آزاد گفت: شهریه دانشگاه آزاد را رشته محل‌ها تعیین می‌کنند. به عنوان مثال شهریه رشته حقوق در واحد تهران مرکز با شهریه همان رشته در واحد ملارد استان تهران متفاوت است.

وی ادامه داد: افزایش شهریه برخی از رشته‌های دانشگاه در شهرهایی که جز مناطق محروم هستند، ۵ درصد بیشتر افزایش نداشته است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزایش شهریه این دانشگاه را بین ۵ تا ۳۹ درصد عنوان کرد و افزود: امسال افزایش حقوق کارکنان مصوبه دولت، چقدر بوده است؟ امسال ۳۳ درصد به طور متوسط افزایش حقوق داشتیم، ولی هیأت دولت حقوق پایه را ۵۷ درصد افزایش داده است، لذا اینکه ما می‌گوئیم منطقی، به لحاظ اتفاقاتی است که در کشور افتاده است.

وی افزود: وزارت علوم هم افزایش شهریه را بین ۲۰ تا ۴۰ درصد مصوب کرده است که دانشگاه آزاد در برخی از واحدهای دانشگاهی کمتر از ۲۰ درصد افزایش شهریه داشته است. لذا دانشجویانی که مشاهده می‌کنند، در برخی واحدهای دانشگاهی شهریه برای آنها بالا است، می‌توانند به واحد دانشگاهی که شهریه پایین‌تر دارد درخواست جابه‌جایی دهند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها