کد خبر: ۵۱۵۱۱۳
زمان انتشار: ۱۵:۱۰     ۱۴ مهر ۱۴۰۱
نماینده ویژه رییس جمهور:
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نماینده ویژه رییس جمهور در مناطق زلزله زده خوی با اشاره به روند مناسب اسکان در منطقه گفت: کمبود چادر برای ارائه به زلزله زدگان نداشته ایم.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از ایرنا، بهرام عین اللهی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: طبق بررسی های صورت گرفته، به زلزله زدگان بسیار خوب رسیدگی شده و چادرها به مقدار کافی در اختیار مردم قرار داده شده است.

وی اضافه کرد: برخی مردم علاقه داشتند که از چادر در حیاط منزل خود استفاده کنند که این امر نیز محقق شده است.

نماینده ویژه رییس جمهور در مناطق زلزله زده خوی ادامه داد: بیش از 500 چادر در منطقه برپا و امکانات خوبی نیز ایجاد شده است.

عین اللهی با اشاره به اینکه این زمین لرزه تاکنون هزار و 214 مصدوم داشته، گفت: در حال حاضر 100 نفر در مراکز درمانی بستری هستند.

وی از انجام 120 عمل جراحی پس از زلزله در بیمارستان های خوی خبر داد و افزود: 6 جراح و پنج متخصص ارتوپد در این شهرستان از صبح دیروز تا الان مشغول عمل جراحی بوده اند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه یک نفر به ارومیه اعزام شده، اضافه کرد: چهار نفر دیگر هم به علت شدت جراحت ها باید به ارومیه اعزام شوند.

عین اللهی گفت: خوشبختانه در این زمین لرزه فوتی نداشتیم.

وی در خصوص امکان شیوع بیماری های واگیر در منطقه اظهار کرد: همکاران بهداشت محیط در محل حضور دارند و وضعیت منطقه را رصد می کنند و با توجه به بررسی های صورت گرفته، امکان بیماری واگیر اصلا وجود ندارد.

به گزارش ایرنا و به نقل از مرکز لرزه نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، زلزله ای به بزرگی ۵.۴ ریشتر ساعت ۳:۵۱ دقیقه بامداد چهارشنبه ۱۳ مهرماه در عمق ۱۰ کیلومتری زمین در خوی رخ داد.

طبق گزارش این مرکز، کانون این زمین لرزه هفت کیلومتری خوی، ۲۹ کیلومتری ایواوغلی و ۳۷ کیلومتری تسوج در آذربایجان شرقی بوده است.

در این زمین لرزه، بیش از ۵۰۰ واحد مسکونی از ۲۰ تا ۵۰ درصد خسارت دیده و ۱۱۲ واحد مسکونی نیز کاملا تخریب و غیر قابل سکونت شدند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها