کد خبر: ۵۱۵۶۲۸
زمان انتشار: ۱۱:۳۵     ۲۳ مهر ۱۴۰۱
رییس سازمان حج و زیارت در خصوص راه اندازی اعزام زائران به سفر عمره اعلام کرد که با توجه به مذاکرات وزارت امور خارجه ایران با عربستان برای از سرگیری اعزام به این سفر معنوی چشم انداز مثبتی به نظر می‌رسد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از میزان، سید صادق حسینی در گفتگویی در خصوص سفر‌های هوایی عتبات عالیات اظهار کرد: روزانه بین ۳۰ الی ۴۰ کاروان به صورت زمینی و هوایی راهی عتبات عالیات هستند که برای تحقق دستور رئیس جمهوری با هدف جلب رضایت مردم در قالب کاهش نرخ‌های سفر به عتبات اقدامات لازم را به انجام رسانده و بدون کاهش هر گونه کیفیت و خدمات ارائه شده، زائران راهی عراق می‌شوند.

وی افزود: به عقیده من اتحادیه ایرلاین باید با توجه به مسیر‌های پروازی و با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ حسینی و با هدف رفاه حال مردم به کاهش نرخ بلیت سفر به عتبات عالیات اقدام کند تا تعداد بیشتری از عاشقان خاندان عصمت و طهارت بتوانند از این فیض عظیم بهره‌مند شوند.

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه سازمان هواپیمایی کشوری باید قیمت‌های پرواز به عتبات عالیات را منطقی کند گفت: نرخ بلیت پرواز به عتبات واقعی نیست و تنها دستور رئیس دولت سیزدهم می تواند برای کاهش آن راهگشا باشد.

وی با بیان اینکه ۵۵ الی ۶۰ درصد هزینه سفر‌های هوایی به عتبات عالیات صرف خرید بلیت هواپیما می‌شود، گفت: نرخ‌های بلیت سفر به عتبات عالیات باید به گونه‌ای باشد که سبب اعزام هرچه بیشتر مشتاقان سفر به عتبات عالیات شود.

حسینی با بیان اینکه هم اکنون ۳۸ شرکت فعال ایرانی در عراق عهده دار امورات زائران به این کشور هستند، تصریح کرد: از زمان بازگشایی راه کربلا که به علت جلوگیری از شیوع بیماری کرونا بسته شده بود، تاکنون ۱۷۵ هزار زائر ایرانی برای زیارت عتبات عالیات راهی عراق شده اند که با توجه به برنامه ریزی‌های انجام گرفته آمادگی اعزام دو برابری این تعداد نیز وجود دارد.

ازسرگیری حج عمره چشم انداز مثبتی دارد
رییس سازمان حج و زیارت همچنین در خصوص راه اندازی اعزام زائران به سفر عمره نیز گفت: با توجه به نبود کنسولگری در حال حاضر امکان اعزام زائران عمره وجود ندارد، اما با توجه به مذاکرات وزارت امور خارجه ایران با عربستان برای از سرگیری اعزام به این سفر معنوی چشم انداز مثبتی به نظر می‌رسد.

۵ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در انتظار سفر به حج عمره
حسینی با اعلام اینکه هم اکنون ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر سالهاست که در انتظار سفر عمره هستند، گفت: تاکنون مکاتبات لازم در خصوص راه اندازی حج عمره از سوی سازمان حج و زیارت انجام شده، اما تاکنون در این زمینه پاسخی دریافت نکرده ایم.
وی ادامه داد: در صورت پاسخ کشور میزبان برای بازگشایی مجدد حج عمره، این آمادگی وجود دارد تا ظرف کمتر از یک ماه اقدامات اجرایی انجام بگیرد.

وی در خصوص زائران در نوبت حج تمتع نیز گفت: هم اکنون یک میلیون و ۱۴۰ هزار نفر که از سال ۸۵ برای اعزام به حج تمتع ثبت نام کرده اند در نوبت سفر به عربستان هستند که با توجه به روند موجود سال‌های قبل (اعزام حدود ۹۰ هزار نفر در سال) حدود ۱۳ سال دیگر باید در نوبت باشند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها