کد خبر: ۵۱۵۷۹۸
زمان انتشار: ۱۰:۱۲     ۲۶ مهر ۱۴۰۱
رئیس شورای شهر تهران؛
رئیس شورای شهر تهران گفت: واگن های مترو به این زودی وارد نمی‌شود، خرید واگن از چین و دیگر اقدامات یک سال و نیم زمان می‌برد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از مهر، مهدی چمران، در حاشیه نود و هشتمین جلسه شورای شهر تهران با بیان اینکه شرکت واحد ۲۰۰ دستگاه اتوبوس تحویل گرفته است، افزود: همچنین قرار بر این بود تا ۵۵۰ دستگاه نیز بازسازی و تحویل داده شود که این کار انجام شده است.

وی ادامه داد: این ۲۰۰ دستگاه با ۸۰ درصد سرمایه وزارت کشور و ۲۰ درصد سرمایه شهرداری خریداری شده است.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به جلسه امروز مجلس درباره حمل و نقل عمومی تهران گفت: در این جلسه بررسی این موضوع که کارخانه‌ها تا پایان سال چه تعداد دستگاه اتوبوس به تهران تحویل می‌دهند انجام می‌شود.

چمران تصریح کرد: حدود ۱۰ سال است که وزارت کشور اتوبوس خریداری نکرده و شهرداری‌ها نیز خرید نداشته است بر همین اساس شرکت‌ها تولید خود را بر بخش‌های دیگر متمرکز کرده‌اند و بازگشت خط تولید به سمت اتوبوس زمان بر است اما تلاش بر این است که تولید سریع‌تر انجام شود؛ وزارت کشور قرارداد دو هزار دستگاه را با یکی از کارخانه‌ها منعقد کرده و قرار شده هر یک از کارخانه‌ها امروز میزان ظرفیت تولید خود تا پایان سال را اعلام کنند.

وی درباره واگن مترو گفت: واگن به این زودی وارد نمی‌شود، خرید واگن از چین و دیگر اقدامات یک سال و نیم زمان می‌برد، بنابراین باید توان خود را برای خرید اتوبوس به کار بگیریم و بتوانیم تعداد اتوبوس‌های پایتخت را به ۶ هزار دستگاه اتوبوس برسانیم.

رئیس شورای شهر تهران اظهار کرد: در حال تصمیم گیری هستیم تا تاکسی‌های وارداتی نیز در کنار تاکسی‌های موجود استفاده شود، تعداد تاکسی‌های در آستانه تغییر زیاد است و در مسیرهایی همچون فرودگاه نیاز است که تاکسی‌های متفاوتی به کار گرفته شود. در گذشته بخش خصوصی این دستگاه‌ها را وارد کرد و هم اکنون نیز اگر بخش خصوصی اقدام کند می‌توانیم تاکسی‌های وارداتی را داشته باشیم.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها