کد خبر: ۵۱۵۹۷۳
زمان انتشار: ۱۱:۴۳     ۳۰ مهر ۱۴۰۱
معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور:
معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور گفت: حادثه زندان اوین ربطی به اغتشاشات کشور نداشت.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از ایسنا، سید مجید میراحمدی در حاشیه همایش ملی پدافند شهری درباره وقایع زندان اوین اظهار کرد: این‌که گفته شد مین منفجر شده صحت ندارد. اتفاقات زندان اوین ارتباطی با اغتشاشات نداشت. سارقین، اراذل و اوباش تصور کردند با توجه به اتفاقات سطح شهر، نیروهای امنیتی و حراست زندان تمرکز خود را بر روی اغتشاشات گذاشتند بنابراین طراحی کردند تا از زندان فرار کنند.

وی با بیان این‌که طراحی توسط خود اراذل و اوباش انجام شد، افزود: ارتباط غیرمستقیم در واقع بین اتفاق زندان اوین با شرایط کشور داشت و اراذل اوباش فکر کردند با توجه به شرایط کشور توجه نیروهای حفاظتی کمتر شده و می‌توانند از این موضوع سوء استفاده کنند اما موضوع به خوبی مدیریت شد. این اتفاقات در بند سیاسی یا دستگیرشدگان اغتشاشات نبود کسی هم فرار نکرد و آمار کشته‌ها همان هشت نفر است.

معاون امنیتی انتظامی وزارت  کشور در مورد آخرین وضعیت امنیتی کشورمان بیان کرد: وضعیت استان‌ها خوب است و اغتشاشات و ناآرامی‌های شهری نداریم. در برخی استان‌ها تحرکات ایذایی رخ داده اما در بسیاری از استان‌ها همین موضوع هم وجود ندارد. در برخی دانشگاه‌ها تجمعاتی وجود دارد که هر روز رو به کاهش است. از نظر ما اغتشاشات شهری در مراحل پایانی خود است و فضای کشور آرام است هرچند که دشمن دنبال این است که آتش را برافروخته نگه دارد ولی الان مساله خاصی نداریم آنها برای روز چهارشنبه فراخوان داده بودند اما اتفاقی نیفتاد. برای امروز هم فراخوان داده بودند ولی تا این لحظه تجمع خاصی نداریم.

میراحمدی درباره اتفاقات روز گذشته زاهدان گفت: ۱۰۰ – ۱۵۰ نفر از اراذل با سوءا ستفاده از حرف‌هایی به اموال مردم و اهل سنت حمله کردند که موضوع کنترل شد. در زاهدان اکنون شاهد آرامش هستیم.

وی در پایان در مودر تعیین اماکنی برای تجمعات مردمی اظهار کرد: دستورالعمل‌هایی در حال بررسی است و بر اساس آن مختصات مکان‌ها بررسی شده و سپس مکان‌ها مشخص می‌شود البته این دستورالعمل‌ها در حال بررسی است و وقتی قطعی شود برای کل کشور در نظر گرفته می‌شود

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها