کد خبر: ۵۱۸۶۲۷
زمان انتشار: ۱۲:۱۹     ۲۰ آذر ۱۴۰۱
جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر؛
تیم‌های ملی فوتبال آرژانتین و کرواسی در شرایطی در نیمه‌نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ به مصاف هم می‌روند که هر ۲ تیم تبحر فراوانی در زدن پنالتی دارند.

به گزارش پایگاه 598، با برگزاری بازی‌های شب اول مرحله‌ی یک‌چهارم نهایی رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ دو تیم کرواسی و آرژانتین به نیمه‌نهایی صعود کردند و حریف یکدیگر در دیدار ماقبل پایانی شدند. هر ۲ تیم رقبای خود را در ضربات پنالتی از پیش رو برداشتند. بلیزرها، برزیل را شکست دادند و آلبی‌سلسته از سد هلند گذشت.

هر ۲ تیم نمایش شگفت‌انگیزی در ضربات پنالتی داشته‌اند. آرژانتین مقابل هلند برای ششمین بار کارش به ضیافت پنالتی‌ها کشیده شد و توانست برای پنجمین بار به پیروزی برسد. بیشترین تعداد برد در ضربات پنالتی در تاریخ جام جهانی برای آنها به ثبت رسیده است. این تیم در جام جهانی ۱۹۹۰ از سد ۲ تیم یوگوسلاوی سابق و ایتالیا گذشت و فینالیست شد. در یک‌هشتم نهایی جام جهانی ۱۹۹۸ از سد انگلیس گذشت. در جام‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۲۲ نیز هلند را در این ضربات مرگبار شکست داد. تنها باخت آنها در پنالتی نیز به جام جهانی ۲۰۰۶ برمی‌گردد که در دور یک‌چهارم نهایی برابر آلمانِ یورگن کلینزمن تسلیم شدند.

 

بیشتر بخوانید:

برنامه کامل جام جهانی 2022 قطر؛ از مرحله گروهی تا فینال+جدول

 

ماجرای کرواسی اما بسیار جالب است. آنها در مراحل یک‌هشتم نهایی و یک چهارم نهایی جام‌های جهانی ۲۰۱۸ و ۲۰۲۲ مقابل چهار تیم دانمارک، روسیه، ژاپن و برزیل کارشان به ضربات پنالتی کشیده و برنده‌ی ۱۰۰ درصد مسابقات شده‌اند. آماری حیرت‌انگیز که باعث شده این تیم به افتخارات متعددی دست پیدا کند.

حالا آنها قرار است برای سومین بار در جام جهانی به دیدار یگدیگر بروند. این اولین جدال آنها در مرحله‌ای به غیر از دور نخست خواهد بود که باید برنده داشته باشد و هیچ بعید نیست بازهم ضربات پنالتی مشخص‌کننده‌ی برنده‌ نهایی و تیم فینالیست باشد. هم آرژانتین و هم کرواسی ید طولایی در این زمینه دارند و از رسیدن بازی به این ضربات سرنوشت‌ساز واهمه‌ای ندارند. اگر این مسابقه به پنالتی‌ها بکشد مشخص خواهد شد کدام تیم سلطان ضربات پنالتی خواهد بود.

سلاطین ضربات مرگبار مقابل هم؛ من عاشق پنالتی‌ام، تو چطور؟

آرژانتین در ضربات پنالتی:

یک چهارم نهایی ۱۹۹۰: ۰-۰ یوگوسلاوی(۳-۲)

نیمه‌نهایی ۱۹۹۰: ۱-۱ ایتالیا(۴-۳)

یک‌هشتم نهایی ۱۹۹۸: ۲-۲ انگلیس(۴-۳)

یک‌چهارم نهایی ۲۰۰۶: ۱-۱ آلمان(۲-۴)

نیمه‌نهایی ۲۰۱۴: ۰-۰ هلند(۴-۲)

یک‌چهارم نهایی ۲۰۲۲: ۲-۲ هلند(۴-۳)

کرواسی در ضربات پنالتی:

یک‌هشتم نهایی ۲۰۱۸: ۱-۱ دانمارک(۳-۲)

یک‌چهارم نهایی ۲۰۱۸: ۲-۲ روسیه(۴-۳)

یک‌هشتم نهایی ۲۰۲۲: ۱-۱ ژاپن(۳-۱)

یک‌چهارم نهایی ۲۰۲۲: ۱-۱ برزیل(۴-۲)

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها